Ankara Şehir Plancıları Odası Başkanı Hangi 2038 planını bekliyor?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ankara Şehir Plancıları Odası Başkanı Hangi 2038 planını bekliyor?
22.09.2018 10:49:55

 

Ankara Şehir Plancıları Odası Başkanı Hangi 2038 planını bekliyor?

Şehir plancılarının Ulus ve yakın çevresindeki yol ve düzenleme çalışmaları ile ilgili Ankara ulaşım ana planı 2038'e uyulmadığını söylemesi üzerine Şehir plancısı Tahir Çalgüner, Oda başkanının tutumunu eleştirerek kendisinin bilinçli olarak kamuoyunu yanlış yönlendirmeye devam ettiğini üzülerek gördüğünü söyledi.

Ankara ulaşım ana planını 2038’in 2017 yılında onaylanan Ankara yeni çevre düzeni planı 2038' le zaten yürürlükte olduğunu söyleyen Çalgüner; Ulaşım ana planı bu planla zaten uyumlu olmak zorundadır dedi.

Ayrıca Şehir plancıları odasının, Ulus ulaşım çalışmasının, ana ulaşım planına göre şekillenmediğini söylemesi de anlamsızdır. Çünkü 2017 ocak 116 sayılı ABŞ belediye meclis kararı gereği; ana planın kent içi alt ölçekli projelerde bağlayıcılığı olmayacağına dair meclis kararını  mahkemeye bilerek götürmeyen ve kulağının üzerine yatan da Şehir plancıları odasıdır.

Dolayısıyla Şehir Plancıları Odası başkanının godoyu bekler gibi Gazi üniversitesine sipariş edilen cemaat projesi AUAP 2038'i beklemesi ve bir de halen daha onaylamadığını belirtmesi kelime oyunu ve algı yönetimi yapmasından kaynaklıdır. Ankara çevre düzeni planı 2038 planı yine aynı oda başkanınca mahkemeye götürülmüş ve dava konusu reddedilmiştir.

Lokal imar düzenlemelerini parsel parsel davalar ile çözme alışkanlığını sürdüren odanın bütüncü planlamaya uymamakla eleştirdiği Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Tuna'nın zihniyeti ile aslında hiç de farkı olmadığı anlaşılıyor dedi.

Ankara ulaşım ana planı 2038 Şehir Plancıları Odası Tahir Çalgüner
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert