Apaydın, Bayram Trafiğinde Daha Dikkatli Olunmalı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Apaydın, Bayram Trafiğinde Daha Dikkatli Olunmalı
17.08.2018 10:00:17

 

Apaydın, Bayram Trafiğinde Daha Dikkatli Olunmalı

 

Kurban bayramı öncesinde vatandaşların bayram trafiğinde daha dikkatli olması gerektiğini belirten TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Ramazan ve Kurban bayramlarında tatil süreci uzadıkça trafikte kaza sayısı da artıyor. Vatandaşlarımızın bayram trafiğinde daha dikkatli olması gerekiyor. Son 8 yılda 9 gün olan bayram tatillerinde 4 günlük bayram tatillerine göre trafik kazalarında daha çok ölüm yaşandı. Bayram tatillerinin zehir olmasını istemeyen ve Kurban Bayramı’nda tatile çıkacak olan vatandaşlarımız trafikte kurallar ile aşırı hıza ekstra özen göstermeli” dedi.

*TESK Basın biriminin hazırladığı, son 8 yılı kapsayan Ramazan ve Kurban Bayramlarında yaşanan trafik kazalarındaki ölü ve yaralı sayılarını içeren tablo*

-“BAYRAMI TATİL İLE BİRLEŞTİRECEKLER TRAFİKTE DİKKATLİ OLMALI”

Kurban Bayramı’nda tatile çıkacak olanların trafikte ekstra dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Maalesef can kaybı olan trafik kazaları uzun bayram tatillerinde daha fazla yaşanıyor. Özellikle bayram ile tatili bir arada yapacak vatandaşlarımız trafikte büyük bir yoğunluğa neden oluyor. Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı 10 günlük tatilde 159 kazada 122 ölü ve 482 yaralı vatandaşımız vardı. Bu yıl da yine Kurban Bayramı’nda 9 günlük uzun tatili değerlendirmek isteyen vatandaşlarımız trafikte her zamankinden daha dikkatli olmalı. Tüm uyarılar dikkate alınmalı, saat başı mola vererek yolculuğa devam edilmeli, gidilecek güzergahtaki kör noktalar önceden tespit edilmeli. Tabi bunlarla birlikte aşırı hızdan kaçınmalı, emniyet kemeri mutlaka takılmalı. Trafik kurallarına uymak hem kendimize hem araçtaki sevdiklerimize saygı duymaktır.” şeklinde konuştu.

Kurban bayramı bayram tatilleri trafik kazaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER