Apaydın, Şoför Esnafının Yaşadığı Ötv Sorunları Giderildi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Apaydın, Şoför Esnafının Yaşadığı Ötv Sorunları Giderildi
09.12.2016 10:24:30

 

Apaydın, Şoför Esnafının Yaşadığı Ötv Sorunları Giderildi

Şoför esnafının ÖTV’siz araç yenileme ile ilgili uygulamadan kaynaklanan sorunlarının büyük ölçüde çözüldüğünü belirten TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Sorunların çözümüne ilişkin yazı Maliye Bakanlığı tarafından vergi dairelerine gönderildi” dedi.

-“ŞOFÖR ESNAFIMIZIN ÖTV SORUNLARI ÇÖZÜLDÜ”    

Şoför esnafının ticari araçlarının ÖTV’siz olarak yenilemesine ilişkin yasanın 7 Eylül 2016 tarihinde yürürlüğe girmesine rağmen uygulamadan kaynaklan sorunlar nedeniyle esnafın büyük kısmının çıkan yasadan yararlanamadığını söyleyen Apaydın, “Maliye Bakanlığınca çıkarılan tebliğ esnafın önce yeni araç alıp sonra eskisini satacağı şeklinde yorumlandı. Oysa eski aracını satıp peşinat olarak kullanmak isteyen esnafımız yasadan yararlanamadı. Bakanlıkla yapılan görüşmeler sonrasında yasanın yürürlüğe girdiği 7 Eylül 2016 tarihi itibariyle faaliyette bulunduğunu belgeleriyle ispatlayan tüm esnafımızın bu yasadan yararlanmasının önü açıldı. Artık esnafımız mevcut aracını satıp bunun bedelini yeni aracın alımında peşinat olarak kullanabilecek” diye konuştu.     

-“MİNİBÜS VE OTOMOBİL TANIMINDAN KAYNAKLANAN SORUN KALKTI”

Minibüs ve otomobil tanımından kaynaklanan sorunların da bulunduğunu ifade eden Apaydın, “16-17 koltuğu bulunup ruhsatında minibüs yazan araçlar vergi dairesinde otobüs olarak kayıtlı olduğundan bu araçların yeni bir minibüsle değiştirilmesi mümkün olamamıştı. Bakanlık yetkilileri ile yaptığımız görüşmede bu konuda da olumlu adımlar atıldı ve uygulama yapılan düzenleme ile sorunlar çözüldü” şeklinde konuştu. 

Şoför esnafı TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın ötv
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert