Apaydın, Terörün Üstesinden Birlikte Geleceğiz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Apaydın, Terörün Üstesinden Birlikte Geleceğiz
02.01.2017 09:15:19

 

Apaydın, Terörün Üstesinden Birlikte Geleceğiz

İstanbul’da meydana gelen cani terör saldırısını şiddetle kınayan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Terör sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın birinci sorunudur.

Bu soruna karşı tüm dünya ülkeleri bir araya gelip güç birliği yapmalıdır. Terörün arkasındaki ülkeler ise zaman kaybetmeden terörü desteklemekten vaz geçmelidirler” dedi.

“DÜNYA İKİ ELİNİ BAŞININ ARASINA ALIP BİR KEZ DAHA DÜŞÜNMELİ”

Hiçbir terör saldırısının ülke ve millet olarak birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi bozamayacağını anlatan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Ülke olarak son dönemde terörle giriştiğimiz etkin bir mücadele var. Bu mücadeleyi hiçbir güç artık kesintiye uğratmamalıdır. Aksine bu olaydan sonra tüm dünya ülkeleri ellerini başlarının arasına alıp bir kez daha düşünerek mantıklı karar vermelidirler” diye konuştu.  

“TERÖR HER ÜLKENİN SORUNU”

İstanbul’da 1 polis 39 kişinin yaşamını yitirdiği saldırının ardından yazılı açıklama yapan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Son dönemde yaşanan terör olaylarından sonra ülkemizin ve dünyanın kalbi konumunda olan İstanbul terörle anılmaya başlandı. Terörü yapanların amacı da ülkemizi terör ülkesi olarak göstermektir. Ancak şu unutulmamalı ki olay yeri Türkiye olabilir. Ama terör sadece Türkiye’yi değil, diğer ülkeleri de beraberinde vurmaktadır. İşte yılbaşı geçesinde İstanbul’da meydana gelen bu cani terör saldırısında ilk belirlemelere göre hayatını kaybedenlerin 15’i yabancı uyruklu olduğu unutulmamalı ve dikkate alınmalıdır. Bir başka önemli konusu ise teröre karşı sürekli yazılı açıklama yapıp ön planda olan ülkeler nedense yazılı açıklamalarını fiiliyata dönüştüremiyorlar. Bunun en son örneğini DEAŞ’a karşı yürütülen mücadele de ülkemizin yalnız bırakılması ile gördük. Bunun için yapılması gereken terör sadece Türkiye’nin sorunu değil. Bugün bana yarın sana diye bir atasözünü tüm dünya ülkelerine hatırlatmak isteriz. Son pişmanlık fayda etmez. Gelin hep beraber elimizi taşın altına koyalım ve hep birlikte bu aşağılık terör belasından hep beraber kurtulalım. Türk şoför camiası olarak vahşi saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Fevzi Apaydın tşof Terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert