Armutçu Mustafa Demir’i Tasarruf Yapmaya Davet Etti!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Armutçu Mustafa Demir’i Tasarruf Yapmaya Davet Etti!
14.01.2020 09:23:57

 

Armutçu Mustafa Demir’i Tasarruf Yapmaya Davet Etti!

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e raylı sistemi yeraltına indireceği sözünü hatırlatarak “Sayın Belediye Başkanımızın çok paraya ihtiyacı olacak ve verdiği sözleri yerine getirebilmesi için biraz tasarruf yapmasını tasviye ederiz” dedi.

Armutçu İstiklal Caddesinin trafiğe açılması kararıyla alakalı olarak yapmış olduğu açıklamada şunları kaydetti;

2014 yılındaki Büyükşehir Belediye Başkanımız şimdiki Milletvekilimiz Yusuf Ziya Yılmaz tarafından yapımına başlanan Çiftlik Caddesi'nin 700 metrelik kısmını kaplayan ve Cadde AVM olarak düzenlenen

proje 2016 yılında hayata geçirildi. Çiftlik Caddesi araç trafiğine kapatıldı. Cadde granitle kaplandı, caddeye cephe binalara ise masrafların yüzde 75’i kat sahiplerince, yüzde 25’i de belediye tarafından karşılanarak beyaz renkte mantolama işlemi yapıldı. Tüm bu alt ve üst yapı düzenlemesi için de yaklaşık 25 milyon (eski parayla trilyon) lira harcama yapılmıştı.

 

Şimdi de aradan yaklaşık 3 buçuk yıl geçtikten sonra, aynı partiden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Demir, Çiftlik Caddesini tek yönlü ve iki şerit olacak şekilde yeniden trafiğe açacaklarını, tek şeridinde araçların park edeceğini, otobüs duraklarının da olacağını söyledi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir, bu kararın alınmasında en büyük faktörün 488 kişi ve 300 esnafla yapılan anket sonucunun olduğunu da cümlelerine ekledi.

 

Çiftlik Caddesi, İlkadım İlçemizin sınırlarında olsa da gerek tüm Samsunlu'muzun, gerekse de Samsun'a gelen tüm insanların gezdiği, alışveriş yaptığı bir yerdir ve Samsun'umuzun markası olmuş bir yerdir. Bu vasıflara sahip bir yer için gerek 2014 yılında yapılan, gerekse de bugün yapılmaya çalışan düzenlemeler, öyle alelacele alınacak kararlarla yapılamaz.

 

Tüm fizibilite çalışmaları yapılır, STK'lardan görüş alınır, cadde esnafının ve ikametgâh olarak kullanan sâkinlerin tamamının görüşü sorulur, hatta gerekirse o cadde de referandum bile yapılır ve çıkan sonuç şeffaf bir şekilde paylaşılarak karar verilir.

BAŞKA PARTİNİN BAŞKANI GİBİ

Ancak Ak Parti'de bir Belediye Başkanı veya Bakan değişikliği olduğunda, sanki Ak Partili Başkan veya Bakanın yerine başka bir partinin Başkanı veya Bakanı gelmiş gibi her şey değişiyor. Bu da Ak Parti'nin bir sisteminin olmadığının ve keyfe keder bir yönetim anlayışına sahip olduklarının göstergesi olarak görülmektedir.

 

31 Mart 2019 seçimleri esnasında Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşık 3 milyar (eski parayla kattrilyon) lira gibi bir borcunun olduğu söylenmiş olmasına rağmen, Belediye Başkanlığını kazanan Sayın Mustafa Demir bu konuyla ilgili herhalde devr-i sabık oluşturmamak için hiçbir açıklama yapmadı.

 

Saadet Partisi olarak; Belediye Başkanlığı seçimlerinde Sayın Mustafa Demir'in Tramvay'ı yeraltına alacağı sözünü de hatırlatacak olursak, Sayın Belediye Başkanımızın çok paraya ihtiyacı olacak ve verdiği sözleri yerine getirebilmesi için biraz tasarruf yapmasını tasviye ederiz.

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu Saadet Partisi Temel Armutçu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER