Atakum Anadolu İHL, Arapça Şiir Okuma Yarışmasında Türkiye 1.si Oldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Anadolu İHL, Arapça Şiir Okuma Yarışmasında Türkiye 1.si Oldu
16.05.2018 10:48:41

 

Atakum Anadolu İHL, Arapça Şiir Okuma Yarışmasında Türkiye 1.si Oldu

​Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, 9. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması Arapça şiir okuma dalında Türkiye 1. si oldu.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarındaki Arapça öğretimini desteklemek; öğrencilerin sosyal, kültürel ve sanatsal gelişimlerine katkı sunmak amacıyla yürütülen Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmasının Türkiye Finali İzmit/ Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleşti.  

Türkiye genelinde 81 ilde yapılan Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmasında, Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi 10-A sınıfından Ayşe Karaman Türkiye birincisi olurken İstanbul Recep Tayip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye ikincisi, Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi ise Türkiye üçüncüsü oldu

15 Temmuz Şiirini Okudu Türkiye 1.’si Oldu

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmasında İl birincisi olduktan sonra Bölgede ilk üçe giren Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça şiir okuma yarışması Türkiye Finalinde Muhammed Hişam Feyad El-Hassani’nin 15 Temmuz Şiiri ile Türkiye 1.’si oldu. 

Arapça Şiir Okuma Yarışmasına izlemeye gelen 15 Temmuz Şiiri’nin yazarı Muhammed Hişam Feyad El-Hassani  kendi şiirini seslendiren  Türkiye 1.’si olan  Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Ayşe Karaman’ı ve  öğrenciyi yarışmaya  hazırlayan Meslek Dersi Öğretmeni Fidan Demirel’i tebrik ederek şunları  söyledi:

"9. Ulusal Arapça yarışmalarının Türkiye finalinde gerçek bir cevher izledim. Bu cevher Samsun Atakum AİHL.’de öğrenci olan Ayşe. Şiir okuyuşuyla göze çarptı. Parlayan duygularla “15 Temmuz Zaferi” kasidemi okudu. Arap harflerinin mahreci bakımından onun telaffuzu doğru ve harikaydı. Bunun için Türkiye’de birinci olmayı layık olduğu şekilde hak etti. Duygularımla ilgili en heyecan verici şey jüri yarışma sonuçlarını açıkladığında Ayşe’nin gözlerinden dökülen sevinç gözyaşları. Gerçekten Ayşe bütün kelimelerin manasını vermede eşsizdi. Bütün kalbimle ona başarılar diliyorum" dedi.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ve öğrencileri hazırlayan öğretmene diz üstü bilgisayar hediye edildi.

 

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Zatisahane     0000-00-00 Allah akil fikir versin size.
GALERİLER