Atakum Anadolu İHL öğrencileri İngiltere’den Döndü
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Anadolu İHL öğrencileri İngiltere’den Döndü
08.02.2019 15:34:50

 

Atakum Anadolu İHL öğrencileri İngiltere’den Döndü

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, dil eğitim için gittiği İngiltere’den döndü.

Geleneksel hale gelen bu sene 3. Sü düzenlenen İngiltere Dil Eğitimine katılan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri,  Alman, Fransız, İtalyan, İspanyol öğrencilerin de olduğu sınıflarda ders alırken, öğleden sonra kültürel geziler, spor aktiviteleri, el becerilerini içeren faaliyetler, akşamları ise sinema, genel kültür yarışmaları, drama, konser gibi etkinlikleri içeren yoğun bir programa dahil oldu.

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, kursun yer aldığı  Broadstairs şehrinin yanısıra,  Canterbury, Margate, Ramsgate, Sandwich, Deal gibi şehirlere profesyonel rehberli turlar eşliğinde gezme fırsatı buldu. Tur rehberleri Londra’nın belli başlı tarihi yerlerini, müzelerini, önemli mekanlarını bilgiler vererek gezdirdi.

Hafta içi ve haftasonu faaliyetlerinin ve gezilerinin tamamında hem dil okulundan bir öğretmen/mihmandar hem de öğrencilere refakat eden okulumuz İngilizce koordinatörü Ahmet Boylu ve İngilizce Öğretmeni Gülsüm Hatice Ünsal öğrencilere eşlik etti.

Erkek öğrenciler her Cuma Margate şehrindeki camiye giderek bu bölgede yaşayan Müslüman Türk cemaatiyle görüşüp istişarelerde bulundu. Diyanetin görevlendirdiği din görevlisinin gayretleri ile öğrencilerimiz İngilitere’de yaşayan akranları ile sohbet etme imkanı buldu.

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri, İngiliz ailelerin yanında konaklıyarak okul faaliyetleri dışında kalan zamanlarda da hem aileleriyle İngilizce konuşma fırsatı bulmuşlar hem de  İngiliz kültürünü yakından tanıma imkanına sahip oldular.

Atakum’a İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı İbrahim Sandıkçı ve dernek yönetiminin destek ve çabaları ile   İngiltere dil eğitimine giden öğrenciler, lise çağında Dünyanın kapılarını açma fırsatı bulurken, erken yaşta farklı kültürleri ve insanları tanıma imkanına da sahip oldular.

 

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi İngiltere
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER