Atakum Anadolu İhl Öğrencileri Ürdün’den Döndü
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Anadolu İhl Öğrencileri Ürdün’den Döndü
08.05.2019 11:20:40

 

Atakum Anadolu İhl Öğrencileri Ürdün’den Döndü

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri, bu sene beşincisi düzenlenen Ürdün’deki iki aylık Arapça dil eğitimini başarıyla tamamlayarak yurda döndüler.

Ürdün’ün başkenti Amman’da Merkezü’l-lügatü’l-hadis dil merkezinde yoğun bir dil eğitimi alan Atakum Anadolu İHL öğrencileri,  iki aylık yurt dışı eğitimini güzel tecrübeler kazanarak tamamladı. Sabahtan öğleye kadar yabancı hocalar eşliğinde dil eğitimi alan öğrenciler, öğleden sonra Arap rehber öğretmenlerinin eşliğinde Amman’ın çeşitli kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek bol bol Arapça pratik yapma imkanı buldular. Yabancı dil ve kültürel işbirliği konularında değişik tecrübeler edinen öğrenciler dil eğitiminin yanı sıra Ürdün'ün tarihi ve turistik mekânlarını gezme görme imkânı bulmuş oldu.

Arapça ve İngilizce dil eğitiminde marka okullardan biri olan  Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri iki aylık Arapça dil eğitiminin ardından final programı düzenledi. Final programının ardından diplomalarını alan öğrenciler rehber öğretmenleri Adem diş ve Betül Güleryüz ile beraber yurtlarına döndüler.

Okul müdürü Zahit Köseoğlu, başlangıçtan bu güne kadar emeği geçen başta okul dernek başkanı ve Canik Belediye Başkanı Sayın İbrahim Sandıkçı Bey başta olmak üzere dernek ve birlik yönetimine, bu sürece katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz dedi.

 

 

Ürdün Atakum Anadolu İHL Merkezü’l-lügatü’l-hadis dil merkezi Amman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER