Atakum Anadolu İHL Öğrencilerine En İyi Delege Ve Onur Ödülü Verildi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Atakum Anadolu İHL Öğrencilerine En İyi Delege Ve Onur Ödülü Verildi
27.02.2018 14:55:31

 

Atakum Anadolu İHL Öğrencilerine En İyi Delege Ve Onur Ödülü Verildi

Dil alanında başarılarına bir yenisini daha ekleyen Atakum Anadolu İHL, En iyi delege ve onur ödülü aldı.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinin bu sene üçüncüsünü organize ettiği Model Birleşmiş Milletler Konferansı KAIHLMUN’18 “Gerçek Ötesi ve Adalet” temalı program gerçekleşti.

KAIHLMUN, “Değişimi Değiştir” ile “İnsan Onuru ve Müdahaleler” temaları kapsamında gerçekleştirdiği ilk iki konferansın ardından bu sene “Gerçek Ötesi ve Adalet” temasını ele alarak, dünya politikasında çarpıtılmış ve çeşitli şekillerde manipüle edilmiş gerçekliğin objektiflikten daha fazla önem gördüğünün altını çizdi.

Atakum’a İmam Hatip Yaptırma Yaşatma Derneği’nin ve okul aile birliğinin de katkılarıyla mun etkinliğine katılan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri dil alanında tecrübelerini sergiledi. 250’yi aşkın katılımcının katıldığı KAIHLMUN’18 Konferansı’nda Arapça, İngilizce ve Osmanlıca olarak Bilim ve Teknoloji Yüksek Komisyonunda: Yapay zekâların insan ve dünya üzerindeki etkileri; Fütüristik BM Güvenlik Konseyinde: Güvenlik Konseyi reformu;  BM Küresel Bağlılık Komitesinde: Özerk Bölgeler Ve Bağımsızlık; BM Kıbrıs Müzakereleri Komitesinde:  Diaspora ve Kıbrıs Antlaşmaları; BM İnsan Hakları Konseyinde: Mısır Askeri Darbesi ve Yemen İç Savaşı; İslam İş Birliği Teşkilatında: Körfez Krizi, Suriye İç Savaşı ile Kudüs problemi; Divan-ı Hümayun Komitesinde: Mohaç Seferi tartışıldı.

 KAIHLMUN’18’e 3 danışman öğretmen Ahmet Boylu, Mustafa Akgün, Gülsüm Ünsal ve 14 öğrenci İngilizce Komitelere , 7 öğrenci Arapça komitelere olmak üzere 24 kişilik delegasyonla katılan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi en iyi delege ve onur ödülü alarak  dil konusunda başarısını göstermiş oldu.

İngilizce bölümü öğrencileri,  8 farklı komitede okulumuzu temsil ederken Arapça  Arapça bölümü öğrencisi Kudüs sorunu, Katar krizi gibi konuları tartıştılar. Konferans sonunda 9. sınıf İngilizce Bölümü öğrencilerinden Zehra İnan Best Delegate (En iyi delege) ödülünü, aynı sınıftan Asude Bektaş onur ödülünü aldı. Arapça komitesinde görev alan Sümeyye Duran da onur ödülüne layık görüldü. Toplamda 3 ödül alan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi  öğrencileri, okullarına mutlu ve gururlu döndüler

 

 

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi KAIHLMUN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert