Atakum Anadolu İHL Türkiye 4.sü oldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Anadolu İHL Türkiye  4.sü oldu
23.09.2019 09:02:04

 

Atakum Anadolu İHL Türkiye 4.sü oldu

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin millî teknoloji geliştirmesi konusunda kritik rol oynayan kuruluşlar tarafından desteklenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST İSTANBUL 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilmiştir.

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını teknoloji yarışmaları oluşturmuştur. 19 farklı kategoride yer alan teknoloji yarışmalarına Türkiye'nin 81 ilinden 122 farklı ülkeden toplamda 17.773 takım başvuru yapmış olup 2.000'den fazla takım 50.000 yarışmacı finalist olmaya hak kazanmıştır.

Finale kalan takımlardan biri olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Robotik Takımı, MEB Robotik Yarışmaları Tasarla Çalıştır kategorisinde Samsunumuzu temsil etmiştir. Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erkan TUZCU danışmalığında öğrenciler Taha Ensar KUKUL ve Furkan TEBER'den oluşan ekip 4 gün süren zorlu yarışta 4. olarak Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Samsun adına gurur kaynağı olmuşlardır.

TEKNOFEST İSTANBUL Atakum Anadolu İHL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert