​Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, Geleceğin Mühendislerini Yetiştiriyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, Geleceğin Mühendislerini Yetiştiriyor
11.05.2018 13:20:30

 

​Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, Geleceğin Mühendislerini Yetiştiriyor

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, teknoloji sınıfında verdiği eğitim ile geleceğin mühendislerini yetiştiriyor.

Fen- Sosyal, Arapça ve İngilizce proje eğitimi veren Türkiye’nin ilk ve tek okulu olan Atakum Anadolu İHL, 4 ay önce Turkcell’in katkılarıyla açılan Teknoloji sınıfında çalışmalarına başladı.

Mühendislik Fakültelerinin, programlama dilleri giriş eğitimini lisede alma şansına sahip olan Atakum Anadolu İHL öğrencileri, teknoloji sınıfında programlama dili, robotik kodlamayı öğrenirken 3D model üzerine çalışmalar yapıyor.

Öğrenciler, kodlama dersi ile özgün tasarım yapma imkanına sahip olurken, kendilerine sunulan 3D yazıcı ile tasarlanan ürünlerini tanıtma fırsatı buluyor. Teknoloji sınıfında eğitim alan öğrenciler, mobil uygulama ve web sitesi tasarlayabilecek bilgileri lise eğitiminde alma imkanına sahip oluyor.

Dil konusunda , bir çok başarı kazanan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, bilgi teknoloji alanında da  çalışmalara başladı. Teknoloji sınıfında yapılan çalışmalar, öğrencilerin vizyonunu geliştirmesine, sayısal hafızasının kuvvetlenmesine,  problemleri çözme yeteneğinin gelişmesine, analitik düşünme becerisinin artmasına, hayal gücünü kullanmasına imkan sağlarken mühendislik ve mekatronik mühendislik alanındaki temel bilgileri de öğretiyor.

Teknoloji sınıfında yapılan çalışmaları değerlendiren Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erkan Tuzcu  “Yaklaşık 4 ay önce Turkcell’in katkılarıyla açılan Teknoloji sınıflarında geleceğin mühendislerini yetiştirmeyi hedefliyoruz Öğrencilerimize teknik mühendislik alt yapısını oluşturup okulumuzu, ilimizi projeler geliştirerek ulusal ve uluslararası alanda temsil etmek istiyoruz. Akıllı telefon, akıllı ev sistemleri, sürücüsüz otomobiller gibi uygulamalarıyla hayatımıza her geçen gün daha fazla giren “Yapay Zekâ” konularında dünya çapındaki çalışmalar ile ilgili fikir sahibi olup bu konularla ilgili ‘Nasıl ve Neler yapılabilir?’ çalışmalarının başlangıç noktasını oluşturmak adına, öğrencilerimizle birlikte kısa zamanda geldiğimiz nokta okulumuz, Samsunumuz ve ülkemiz adına sevindiricidir, gelecek adına ümit vericidir” dedi.

Atakum Anadolu İHL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER