Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Almanya Yolunda
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Almanya Yolunda
11.08.2017 13:29:11

 

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Almanya Yolunda

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Almanya’nın Wesselling kentinde DİTİB’e (Diyanet İşleri Türk İslam Birliği) bağlı camilerde imam-hatiplik, Kur’an kursu öğreticiliği ve müezzinlik stajı yapacağı açıklandı.

Okulun İngilizce Öğretmeni Ahmet Boylu’nun koordinatörlüğünde hazırlanan proje “Erasmus+ Ana Eylem 1: Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personelinin Öğrenme Hareketliliği” alanında hibe almaya hak kazanmıştır. Bu alanda desteklenmeye hak kazanan 526 proje içinde tek İmam Hatip Okulu projesi olma özelliğiyle büyük bir başarıya imza atmıştır.

İmamlık, müezzinlik, Kur’an öğreticiliği gibi mesleki uygulamaları içeren faaliyet Wesselling’deki Türklerin yaptırdığı camide 2018 yazında gerçekleşecek ve 4 hafta sürecek. Ayrıca proje, katılımcıların hafta sonları Wesseling civarındaki kiliseleri ziyaretini, kilise görevlileri ile buluşmayı, Köln merkezdeki Dom Kilisesi’ni ziyaretini, Mülheim’daki Türk Huzurevini ziyaretini de kapsamaktadır.  

Ahmet Boylu: “Öğrencilerin okulun camisinde ve çevredeki camilerde yaptıkları mesleki uygulamanın benzerini Almanya’daki camilerde yapacak olmaları, mesleki yeterliliklerinin yanı sıra yabancı dil yeterliliklerini ve becerilerini artıracağı muhakkaktır. Projemizin hedeflerinden biri de öğrencilerimizin Batı dillerinden en az birini ana dili gibi konuşabilmesidir.” dedi.

 

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Almanya Kur’an öğreticiliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert