Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye İkincisi Oldu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye İkincisi Oldu!
15.04.2019 10:54:52

 

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye İkincisi Oldu!

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, TÜBİTAK Lise Öğrencileri Proje Yarışmasında Türkiye ikincisi oldu.

TÜBİTAK tarafından bu yıl 50.si düzenlenen Final Yarışması Ödül Töreni, Ankara’da, ATO Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Salonunda gerçekleşti. 63 ilden, 202 farklı okuldan toplam 220 projenin katıldığı final yarışmasına katılan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi “Akran Rehberliği” projesi ile Türkiye ikincisi oldu.

Değerler eğitimi kategorisinde 17 proje içinden Türkiye ikincisi olan  “Akran Rehberliği” projesini anlatan Anadolu İmam Hatip Lisesi  Meslek Dersi öğretmeni Ülkü Dal “ Hazırlamış olduğumuz projenin amacı, lise öğrencilerinin ahlaki olgunluk düzeylerini tespit etmek ve bu düzeyin akran rehberliği ile uygulanacak değerler eğitimi  programı ile değişip değişmediğini ortaya koymaktır. Eğitim ve öğretimde akran desteğinin ve rehberliğinin kullanılmasının yaygınlaştırılmasında örnek olması açısından önemli bir çalışmadır. Ayrıca akran rehberliği ile değerler eğitimi verilmesinin  lise müfredatından ilk örneği olması amaçlanmıştır. Projemiz Bölge birinciliğinin ardından Türkiye ikincisi oldu. Bu başarının gururu ve mutluluğunu yasıyoruz” dedi.

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi  9.sınıf Öğrencileri  Ayşenur Gören ve İrem Koca  ‘İmam Hatipli gençler olarak imam hatip liselerini ve okulumuzu TÜBİTAK yarışmalarında temsil etmek ve Türkiye 2.si olmak tarif edilmez bir mutluluktu’ diye konuştu.

TÜBİTAK Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye İmam Hatip Lisesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER