Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesinde Haftanın Bir Günü Doğu Türkistan Günü
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesinde Haftanın Bir Günü Doğu Türkistan Günü
13.03.2019 09:24:34

 

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesinde Haftanın Bir Günü Doğu Türkistan Günü

​ Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, Doğu Türkistan ile ilgili farkındalık oluşturmak için haftanın bir gününü “Doğu Türkistan Günü” belirledi.

Doğu Türkistan’da yaşanan zulme sessiz kalmayan Atakum Anadolu İHL, öğrencilerini bilinçlendirmek için, 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat  Fakültesi birinci sınıfta eğitim gören  Doğu Türkistanlı Abdullah Kaşkarlı adlı öğrenciyi okula davet ederek konferans verdirtti.  Duyarlılığı arttırmanın en iyi yolunun yaşayan birinden dinlemek olduğunu ve öğrenciler üzerindeki etkisinin çok daha fazla olacağını düşünen öğretmenler öğrencilerden yansımalarını “Haftanın Bir Günü Doğu Türkistan Günü” projesiyle aldı.

Öğrenciler, Doğu Türkistanlı 45 Yetime Kardeş Eli Uzattı

Samsun’da 850 öğrencinin okuduğu Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi,  Doğu Türkistan’a destek sağlamak için, her hafta bir günü Doğu Türkistan günü belirleyerek orada yaşayan yetimlere yardım topluyor. Toplanan yardımlar  doğu Türkistan 45 yetim çocuğa gönderiliyor.

Projenin en önemli kısmının sürekliliği olan bir yardım kampanyası hazırlanarak yetimlere destek olunması olduğunu belirten Meslek Dersi Öğretmeni Aslan Öksüz “Bu yetimleri  bu ümmete bir emanet olarak  addediyoruz. Yetim bir peygamberin ümmeti olarak  bu çocukları kendi evlatlarımız ve kardeşlerimiz olarak görüyor ve  Atakum Anadolu İmam-Hatip Lisesi olarak  onlara elimizden geldiğince yardımda bulunmaya çalışacağız” diye konuştu.

Doğu Türkistan Atakum Anadolu İHL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER