Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden YKS’ye hazırlık kampı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden YKS’ye hazırlık kampı
29.01.2018 14:07:11

 

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden YKS’ye hazırlık kampı

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, YKS’ye girecek 12. Sınıf öğrencilerine yoğunlaştırılmış üniversiteye hazırlık programı hazırladı.

Türkiye genelinde tüm okullarda sömestr tatili sürerken, Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilere yatılı ücretsiz kurs veriyor. 23-24 Haziran’da gerçekleşecek olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına ( YKS) girecek 80 öğrenci yoğunlaştırılmış ders programı ile üniversite sınavına hazırlanıyor. Temmuz 2017 itibari ile başlayan son sınıf öğrencilerine yönelik üniversiteye hazırlık kursları sömestr tatilinde de aralıksız devam ediyor.

Atakum’a İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma  Derneği ve Okul Aile Birliğinin katkılarıyla düzenlenen Üniversite kampı, 10 gün boyunca öğrencilere eksiklerini tamamlama, deneme korkularını yenme ve çalışma disiplini kazanma konularında çok şey kattı. Öğrencilerin çalışma disiplini kazanması ve eksiklerini tamamlaması için büyük fırsat sunan üniversite kampı 31 Ocak’ta sona erecek. Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri, 10 gün sürecek Üniversite hazırlık kampında, 9:00-12:00 saatleri arasında deneme sınavı olurken, öğleden sonra soru çözümlü konu anlatımı, akşam ise üç saatlik etütlere katılarak üniversiteye hazırlanıyor. Her gün düzenli olarak yapılan deneme sınavlarının sonuçları ve analizleri öğrenci ve velilerle internet üzerinden paylaşılıyor.

Üniversite hazırlık kampı için  derneğimiz, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve birliğimiz çok emek verdi diyen Okul müdürü Zahit Köseoğlu “ Katkı sağlayan emek veren akıl ve yürek teri döken bütün ekibe teşekkür ediyor geleceğimizi inşa ve imar edecek evlatlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

 Kısa süre içerisinde yoğun bir ders programı alan öğrenciler Üniversiteye hazırlık kampı ile ilgili düşüncelerini aktardılar.

 

Sinem Yılmaz: Evde olsaydım bu şekilde çalışmam mümkün değildi. Burada  daha programlı ve sorumluluk alarak çalışıyoruz. Bu kampın çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Kendi açımdan en önemlisi test çözme alışkanlığım oluştu.

Zeynep Sena Çelikkanat: Bu kamp bizim için çok yararlı oldu. Evde olsaydım bu kadar fazla çalışamazdım. Her gün deneme sınavları yapıldı. Bunun sayesinde deneme korkumu yendim. Bura da olmak çok güzel.

Merve Akbulut: Kamp bana çalışma alışkanlığı kazandırdı.  Bundan sonraki beş ayda bu kampta edindiğim alışkanlıkla düzenli çalışmaya devam edeceğimi düşünüyorum. Bize gönül veren ve tatilini bizim için feda eden öğretmenlerime de çok teşekkür ediyorum.

Ömer Faruk Yüksel: 10 günlük kamp boyunca hocalarımız hep yanımızdaydı, sağ olsunlar çok ilgilendiler. Bu kamp benim için eksiklerimi tamamlamam yönünden çok faydalı oldu. Emeği geçen öğretmenlerimden Allah razı olsun.

Berat Can Güvenir:  Kampa ilk başlarken faydalı olacağı konusunda endişelerim vardı. Daha sonrasın da gün geçtikçe deneme sınavlarındaki net sayımı arttırdığını gördüm ve çok mutlu oldum. İyi ki bu kampa katılmışım dedim. Sabahtan akşama kadar yoğun bir tempo içinde denemeler, konu anlatımları, soru çözümleri ve dersler yoğun bir şekilde geçti. Öğretmenlerimizde yanımızdaydı hepsine çok teşekkür ederim.

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi YKS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert