Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesinin Kur’an’ın Genç Muhafızları Başarısı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesinin Kur’an’ın Genç Muhafızları Başarısı
05.01.2018 14:35:06

 

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesinin Kur’an’ın Genç Muhafızları Başarısı

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen "Kuran'ın Genç Muhafızları” yarışmasında il birincisi olurken, kızlar Genç Nida Kur’an-ı Kerim-i güzel okuma yarışmasında ise il ikincisi oldu.

Kuran'ın Genç Muhafızları ve Genç Nida Kur’an-ı Kerim-i güzel okuma yarışmasında, okul birincisi olan öğrenciler yarıştı. Samsun’dan İmam Hatip Liselerinin katıldığı programda, öğrenciler Kuran- Kerim okuyarak performanslarını sergiledi.

Kuran'ın Genç Muhafızları hafızlık yarışmasında iki senedir birinci olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi, Abdul Hak Navruz “ Geçen sene olduğu gibi bu sene de okulumuzun bana sağladığı imkanlar ve meslek hocamız Salih Akyol’un desteği ile çok çalışarak bu başarıyı kazandık. Yarışmaya giderken birinci olacağımı biliyordum. Kendime inandım ve kazandım. Her namazdan sonra dua ettim. Rabbim emeklerimizin karşılığını verdi, şükürler olsun” dedi

Kuran-ı Kerim-i en doğru şekilde, güzel seda ile okunmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenen,  Kur’an-ı Kerim-i güzel okuma yarışmasında Samsun İl Birincisi Ladik Anadolu İmam Hatip Lisesi, İl İkincisi Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, İl üçüncüsü ise Salı Pazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

Amacımız Ödül Veya Birilerinin Takdirini Kazanmak Değil, Allah’ın Rızasını Kazanmak

Genç Nida Kur’an-ı Kerim-i güzel okuma yarışmasında il ikincisi olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça hazırlık öğrencisi Afra Sude Alp “ Öncelikle bu yarışmaya hazırlanmama yardımcı olan, Meslek dersi öğretmenlerim Ülkü Dal ve Rukiye Güneş hocama, yapabileceğime inanmamı sağlayan, her zaman arkamda olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi müdür ve müdür yardımcılarımıza, destek veren arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi olarak okulumu temsil etmek, benim için çok büyük bir gururdu. Oranın atmosferini tatmak çok heyecan vericiydi. Amacımız, ödül veya birilerinin takdirini kazanmak değil, Allah’ın rızasını kazanmaktı” diye konuştu

 

​Kuran'ın Genç Muhafızları Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert