Atakum Belediye Başkan Adayı Başkan Zihni Şahin'den Yüz güldüren projeler!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Belediye Başkan Adayı Başkan Zihni Şahin'den Yüz güldüren projeler!
06.03.2019 14:45:44

 

Atakum Belediye Başkan Adayı Başkan Zihni Şahin'den Yüz güldüren projeler!

Seçim çalışmaları kapsamında kırsal bölgelerdeki mahalleleri de ziyaret eden Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, özellikle Kırsal Kalkınmaya yönelik projeleriyle yüz güldürüyor

Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, seçim çalışmaları kapsamında kırsal bölgeleri de ihmal etmiyor. Dün, Ayvalı ve Güney mahallelerinde halkla buluşan Zihni Şahin, özellikle Kırsal Kalkınmaya yönelik yatırım ve projeleriyle vatandaşların adeta yüzünü güldürdü.

KAPALI PAZAR YERİ VE MAHALLE OTOPARKLARI

Zihni Şahin, beraberinde AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, MHP İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ve meclis üyesi adaylar ile birlikte Ayvalı ve Güney mahallelerini ziyaret etti. Başkan Şahin, her 2 mahallede de özellikle kırsal kalkınmaya yönelik projelerini anlattı. Mahallelerde kademeli olarak 'Kapalı Pazar Yerleri' oluşturucaklarını belirten Şahin, "Pazar yerleri boşaldığında mahalle sakinleri tarafından aynı zamanda park yeri olarak kullanılabilecek" dedi.

ORGANİK TARIM VE EKOLOJİK YAŞAMA DESTEK

Kırsal kesimlerde üretilen sağlıklı ürünlerin semt pazarlarında oluşturulacak özel alanlarda başta Atakumlular olmak üzere tüm Samsunluların kullanımına sunulacağını açıklayan Zihni Şahin, "Böylelikle kırsal kesimdeki vatandaşlarımız ekonomik kazanç elde ederken şehirdeki hemşerilerimizin de sağlıklı ve organik gıdaya ulaşması sağlanacak" diye konuştu.

ÇİFTÇİYE MÜJDE: SÖZLEŞMELİ ÜRÜN MODELİ!

Yine kırsal kesimlerde tarım ve hayvancılık faaliyetleri gerçekleştiren üreticilerin teşvik edileceğini ve destekleneceğini söyleyen Başkan Zihni Şahin, "Ürünlere alım garantisi getiren 'Sözleşmeli Ürün Modeli' uygulamasına geçeceğiz. Üreticilerimizin ürettikleri ürünlerin endüstriyel ürüne de dönüştürülmesine katkı yapacağız. Ayrıca Canlı Hayvan Pazarı kuracağız" dedi.

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ

Başkan Şahin ayrıca, Atakumluların araç tamir ve bakım ihtiyaçlarını kısa mesafede karşılamak, böylece ilçedeki istihdama katkı sağlamak amacıyla Küçük Sanayi Sitesi Projesi'ni hayata geçireceklerini de açıklamalarına ekledi.

Zihni Şahin AK Parti Atakum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER