Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci Eşinin yeğenini özel kalemlikten aldı mı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci Eşinin yeğenini özel kalemlikten aldı mı!
06.09.2019 10:07:39

 

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci Eşinin yeğenini özel kalemlikten aldı mı!

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum Belediyesinin resmi internet sitesinde ismi yer alan ve özel kalem müdürü olarak atadığı Merve Selin Cengiz’in ismini ve resmini siteden kaldırttı.

Atakum Belediyesi’nin resmi internet sitesinde Merve Selin Cengiz’in ismi ve resmi kaldırılarak yerine ‘Özel Kalem Müdürlüğü Volkan Alptekin – Özel Kalem Müdür V’ konuldu.

Özel Kalem Müdür V.Cemil Yerel seçimler sonrası eşinin yeğenini Özel Kalem Müdürü yapan CHP'li Başkanı'nın şimdi de öz yeğenine belediyenin şirketini kurdurduğu ortaya çıkmıştı.

YEĞENİNE ŞİRKET KURDURTTU

31 Mart yerel seçimlerinde az bir farkla Samsun'un Atakum İlçe Belediye Başkanı olan CHP'li Av. Cemil Deveci'nin atama ve yetkilendirmeleri tepki çekiyor. Koltuğa oturur oturmaz eşinin yeğeni Merve Selin Cengiz'i Özel Kalem Müdürü yapan Başkan Deveci'nin şimdi de kendi öz yeğeni Berk Altunkılıç'a belediyenin şirketini kurdurduğu ortaya çıktı. Başkan Deveci, yeğenine parasını vererek şirket kurdurduğunu itiraf etti.

Atakum Belediyesi, 23 Ağustos 2019’da İller Bankası’ndan kiralanan, 4 bin 711 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerinde bulunan tesisler, kafeterya ve çay bahçesi olan işletmeleri 5 yıllığına kiraya vermek için teklif hazırladı.

“DERSİME İYİ ÇALIŞACAĞIM”

İddialara göre, ihale yeğenine kurdurduğu şirkete verilecekti. İhalenin kime verileceğinin kamuoyuna sızması üzerine ihale iptal edildi. Başkan Deveci, şirketi yeğenine kurdurduğunu itiraf ederek, ihale konusunda yanlış yaptığını, bundan sonra dersine iyi çalışacağını söyledi.

BAŞKAN ŞİRKET KURDU, BAŞINA YEĞENİNİ GETİRDİ

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, koltuğa oturduktan sonra AKP'li belediyenin yönetiminden devraldığı Atakum Belediyesi İmar İnşaatı borçları gerekçe göstererek kapattı. Atakum Belediyesi İmar İnşaat'ın yerine Atakum Sanat Kültür Turizm Org. Gıda. San. Tic. Ltd. şirketini kurdurdu. Kendi parasıyla kurdurduğu şirketin başına ise yeğenini atadı.

YEĞEN HÂLÂ BELEDİYEDE ÇALIŞIYOR

Meclis toplantısında AKP'li üyelerin sorularını cevaplayan Başkan Deveci, bir şirket kurmaları gerektiğini ve bu şirketi yeğenine kurdurduğunu itiraf etti. “Daha önce YEDAŞ'ta çalışıyordu. İşten çıkartıldı. YEDAŞ'ı arayarak, işten çıkarmamalarını rica ettim” diyen Başkan Deveci, “Beni dinlemediler. Sonra bu şirketi onu üzerine kurdurttum. Şirketin sermayesini ben verdim. Yeğenim şu anda belediyede asgari ücretle çalışıyor" dedi.

YANLIŞ YAPTIĞINI KABUL ETTİ

İptal edilen ihale ile ilgili de açıklama yapan Başkan Deveci, “Kabul ediyorum yanlış yaptık” dedi.

Başkan Deveci’nin konu ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

“Ne kadar ipini koparan varsa gelecek ihaleye girecek, biz de vereceğiz. Yok öyle bir şey. İhale süreci de yanlıştı. Olayları kavrayamadığım için oldu. Ben hatamı sonradan fark ettim. Bundan sonra dersime iyi çalışacağım.”

Bülent Karslıoğlu - Odatv.com

Atakum Belediyesi Cemil Deveci YEDAŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert