​Atakum Belediye Başkanı Deveci’ye Rövanşist Tepkisi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Atakum Belediye Başkanı Deveci’ye Rövanşist Tepkisi!
22.04.2019 10:28:48

 

​Atakum Belediye Başkanı Deveci’ye Rövanşist Tepkisi!

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin 23 Nisan programında üniversitelerdeki başörtüsü zulmünün mimarı Nur Serter’i konuşmacı olarak getirmesi tepkiyle karşılandı.

Sosyal medya üzerinden ortaya konan tepkilerde şöyle denildi;

“Sayın Atakum belediye başkanının ilk icraatlarının daha kucaklayıcı, kapsayıcı olmasını beklerdik.

Ülkemizin Bağımsızlık ve özgürlük gününde geçmişin karanlık günlerinin ve ikna odalarının baş mimarının, zulüm abidesi bir kadının daha belediye başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz Samsunumuza konuşmacı olarak getirilmesini rövanşist bir yaklaşım olarak görüyor ve üzüntümü belirtmek istiyorum.

Demek ki alışkanlıklar virüs gibi bünyeden çıkmıyor. Bünyeyi zayıf bulunca depreşiyor.

BU BAYAN 28 Şubatta OMÜ'NÜN ZULÜM GÜNLERİNDE ZAMANIN OMÜ REKTÖRÜNE VE İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANINA DESTEK AMACIYLA SAMSUNUMUZA ÇIKARTMA YAPMIŞTI.

Olmamalıydı, neden oldu?

Nur Serter Kimdir?

Fatma Nur Serter, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde öğrenim gördü. London School of Economics'te doçentlik tezi çalışmaları yaptı. Daha sonra siyasete atılarak 3. Dönem İstanbul milletvekili seçildi.

Fatma Nur Serter, 10 Kasım 1948 tarihinde İstanbul'da doğdu. Üsküdar Amerikan Lisesi'nde öğrenim gördü. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. London School of Economics'te de doçentlik tezi çalışmaları yaptı. 1982'de doçent, 1988'de de profesör unvanını aldı. Bunun yanında İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcılığı ve Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı Başkanlığı'nda görev aldı. Ayrıca İÜ Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü ile Fakülte Kurulu Üyeliği'nde de vazifelerde bulundu. Daha sonra siyasete atılarak 23. Dönem İstanbul milletvekili seçildi. Öte yandan Çağdaş Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Serter, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin de genel başkan yardımcılığını yürütmektedir.

Prof. Nur Serter 27 Mayıs 1960′daki Askeri Darbeye Katılan Subaylardan Kurmay Albay Emin Aytekin’in Kızı. (Babası Meşhur Encümeni Daniş Üyesi !)27 Mayıs’ta İstanbul Örfi İdare Kurmay Başkanı Olan Emin Aytekin, Darbeci Talat Aydemir’le İlişkisi Olduğu Gerekçesiyle 1962′De Ordudan Çıkarılan Subaylar Arasında Yer AlıyorAyrıca İkili Arasında Akrabalık Bağı da Mevcut.

 

* Nur Serter, 1970′lerde İktisat’taki Ülkücü Akademisyen Grubunda Yer Aldı. Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk’ün 27 Mayıs 1976′da Türkiye İçin En Büyük Tehlikenin Pantürkizm Ve Panislamizm Olduğunu Vurguladığı Demecine Karşı Yayınlanan Bildiride Nur Serter’in De İmzası Var. MHP Yanlısı Devlet Gazetesinde Yayınlanan Bildiriye Tunca Toskay, Turan Yazgan, Celal Erçıkan Ve Enis Öksüz’ün Yanı Sıra Prof. İhsan Süreyya Sırma Ve Prof. Esat Coşan Da İmza Attı. Geçtiğimiz Yıllarda Hayatını Kaybetmiş Coşan’ın Türkiye’de Yaygın Bir Cemaatin Lideri Olduğu Biliniyordu.

 

* Nur Serter 1980′li Yıllarda Beyti Dost Olarak Anılan Reenkarnasyoncu Grubun “Sevgi Dünyası” Adlı Yayın Organında Yazdı. Ruh Çağırma Seansları Düzenleyen Grup, Liderleri Dr. Refet Kayserilioğlu’nun İlahi Mesaj Aldığına Ve Olağanüstü Güçlere Sahip Olduğuna İnanıyor. UFO’ların 4. Düzen Varlıkları Olduğuna, Dünyayı Korumak İçin Görevlendirildiklerine, Bu Görevin De Beyti Dost Tarafından, Yani Dr. Kayserilioğlu Tarafından Verildiğini Savunan Grubun Faaliyetleri Geçtiğimiz Yıllarda Durduruldu. Nur Serter’in Yazdığı Siyasal İslam’da Din Tekeli Adlı Kitabı Refah Partisi’nin Kapatılması Davasında Kaynak Olarak Kullanıldı.

 

* Prof. Nur Serter’in Kızı da İ.Ü. Hanedanına Katıldı. Çalışma Ekonomisi Ana Bilim Dalı Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Personelden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Nur Serter’in Aynı Fakülteden Mezun Olan Kızı Ebru Serter, Burada Asistan Olarak Göreve Başladı. Ebru Serter’in Fiili Olarak Asistanlığa Başlamadan Önce Odasının Hazırlandığı İddia Ediliyor. Ebru Serter’in Önce Çalışma Ekonomisi’nde Göreve Başladığı, Daha Sonra Annesi Tarafından Başka Bir Bölüme Kaydırıldığı Belirtiliyor.

 

* Serter’in ‘Dinde Siyasal İslam Tekeli’ Adlı Kitabı Da Bayağı İlginç. Şimdilerde Piyasada Bulunmayan Kitapta ‘Atatürkçü’ Kesim De Sorgulanıyor Ve Pek İşitilmemiş ‘Çözümler’ Öneriliyor. Şöyle Diyor Nur Hanım: “Ne Din, Ne Atatürkçülük Olarak Tanımlanan Dar Kalıplar, Türkiye’nin Sorunlarını Çözümlemeye Yetmiyor. Her İkisi de Kendi Dönemleri İçinde Gerçekçi, Tutarlı, İlerici, Yenilikçi… Her ikisi De Ait Olduğu Dönemin Toplumsal Sorunlarına Çözüm Getirmiş, Toplumu Yeniden Yapılandırmış. Ancak Zaman Hızla Akarken, Toplum Değişmiş, Sorunlar Farklılaşmış, Sosyal Ve Ekonomik İlişkiler Çeşitlenmiş, Ortaya İhtiyaçlara Cevap Veren Yeni Kurumlar Çıkmış.”

 

(Taha Kıvanç Bu Kitapta, “Devletçilik İlkesinden Vazgeçilmesini, Demokratik Rejime Yük Getiren Başörtüsü Yasağının Bir-İki Kurum İstisna Tutularak Kaldırılmasını, Mesai Saatlerinin İbadet Saatlerine -Ramazan’da İftar Saatine- Göre Düzenlenmesini, Türk Aydınlarının Fikirsel Üretimlerini Tarihin Parlak Şahsiyetlerine Mal Ederek Dayatmamasını Öneriyor” Diyor Ve Ekliyor: “Kendisini Sevenler Üzülmesin, Bu Öneriler 1997 Öncesine Ait. 10 Kasım 2003′Te Pera Palas Oteli’nde Masonlar Büyük Locası’nın Düzenlediği Panelde, Serter, “İktidarda Bulunan Karşı-Devrimcilerle Mücadele Etmek İçin Bütün Güçler Birleşmelidir” Dedikten Sonra, Masonlara “Kafa Konforundan Vazgeçip Bu Mücadeleye Katılın” Çağrısı Yaptı.”)

Bu Araştırma, Başarılı Tarih Araştırmalarıyla Tanıdığımız Abdullah Muradoğlu’nun Yenişafak’ta Yayınlanan “Yök, Alemdaroğlu Ve İ.Ü.” İsimli Dizisinde Kamuoyu İle Paylaşıldı. 

 

 

​Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci başörtüsü Nur Serter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER