Atakum Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tüfek küfürbaz mı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tüfek küfürbaz mı!
05.02.2018 20:36:18

 

Atakum Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tüfek küfürbaz mı!

Samsun Atakum Belediyesi MHP’li Meclis Üyesi Hacer Kaya, “Denetim komisyonunda, CHP’li Mustafa Tüfek’in küfür içerikli sözleri, hakaretleri yüzünden rahat çalışamıyoruz. Kendisinin ne meclise, ne siyasete ne de kadınlara en ufak bir saygısı yok. Kadınlar adına utanç duyuyorum” dedi.

MECLİSE SİYASETE KADINLARA SAYGISI YOK!

Samsun Atakum Belediye Meclisinde 22 gündem maddesi oylanarak ilgili komisyonlara havale edildi. AK Parti Atakum Belediyesi Meclis Başkanvekili Recep Öztel’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda, gündem dışı olarak söz alan ve denetim komisyonunda, CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Tüfek’in hakaret içeren sözleri ve yakışıksız ifadeleri ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyen MHP Meclis Üyesi Hacer Kaya, “Denetim komisyonda, terbiye sınırlarını aşan CHP’li üyeyi özür dilemeye ve saygılı olmaya davet ediyorum” dedi.

BU KADAR SAYGISIZLIK OLMAZ

CHP Atakum Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tüfek’in, görev aldıkları denetim komisyonunda, hakaret ve küfür içerikli sözlerle, tüm meclis üyelerine, özellikle de kadın meclis üyelerine sıkıntı yaşattığını söyleyen MHP’li Hacer Kaya, “Meclis üyeliği benim siyasi kimliğim. Ama bütün bunlardan önce ben bir anneyim. Ben bir kadınım. Karşısında kadınlar da olmasına rağmen, duymaktan utanç duyduğumuz sözler ve küfür içerikli cümlelerle denetim komisyonunda huzursuzluk içerisinde olmamıza neden olan Mustafa Tüfek’i, tüm meclis üyelerimiz önünde uyarıyorum. Siyasi rekabet, saygısızlığın sebebi olamaz. Bu asla kabul edilemez. Biz sürekli küfürlü konuşmalar duymak zorunda değiliz” dedi.

‘RAHATSIZ EDİYOR’

AK Parti Atakum Belediye Meclis Üyesi Turan Mısır ise söz alarak, “Kadın meclis üyelerimizin de yer aldığı denetim komisyonunda, saygı sınırlarını zorlayan bir tavır içerisinde bulunan söz konusu meclis üyesinin, bu tavırlarını anlamakta zorlanıyoruz. Kendisinin tecrübelerinden faydalanmayı umardık ama o işleri zorlaştırmayı, hakaret ve kabalık içeren cümleler içeren sözlerle rahatsızlık vermeyi tercih etmektedir” diye konuştu.

NEZAKET KURALLARI

MHP Atakum Belediyesi Meclis Üyesi “Yaş ve deneyim olarak bizden daha çok birikime sahip olan Mustafa Tüfek, buradaki meclis yapısının, güçlü bir aile olduğunu unutmamalı. Siyaseten burada görev yapan ve vatandaşların oylarıyla meclis üyesi olarak seçilen birinden, bu durumda bir özür bekliyoruz. Nezaket kuralları aşılmamalı, söylemlere dikkat edilmeli”

‘UTANÇ DUYDUM’

AK Parti Atakum Belediyesi Meclis Üyesi ve Denetim Komisyonu Başkanı Hüseyin Yıldırım ise yine aynı meclis üyesi ile ilgili bir şikayetini dile getirerek, “Siyasi nezaket ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bir tavırla karşı karşıyayız. Öncelikle kadın meclis üyelerimizin de bulunduğu denetim komisyonunda, bir kadının yanında asla sarf edemeyeceğimiz kabalık içerisinde kurulan cümlelerden utanç duyuyoruz. Nezaket sınırlarını zorlamanın da ötesine geçen Mustafa Tüfek’in yaptıklarından, bir baba ve bir eş olarak ben büyük utanç duyuyorum” dedi.

KÜFÜRLERİ İADE ETTİ

 Meclis toplantısının sonunda, salonun önünde CHP’li Mustafa Tüfek ile karşı karşıya gelen MHP’li Hacer Kaya, “Ettiğin tüm küfürleri sana iade ediyorum. Karşında kadınların olduğunu görmezden gelerek sarf ettiğin sözler, hakaretler ve küfürleri, ailenden bir kadının duymamasını umut ediyorum. Zira ben hiçbir kadının bu kadar saygısız bir tavırla karşı karşıya kalmasına dayanamam” dedi. Hacer Kaya’nın bu sözlerine karşılık vermeyen Tüfek, diğer meclis üyeleri tarafından grup odasına götürüldü.

atakum belediyesi turgut tüfek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-02-06 Şaka sanki koskoca insan çok ayıp kınıyorum kendisini hanım olmazsa bile insanın bulunduğu çevreye makama mevkiye saygısı olmalı küfür çok çirkin Hiç hoş olan bir şey değil Yüruyorsun,pazara gidiyorsun,sokağa çıkıyorsun küfür heryerde,küçük ol sun büyük olsun Hanım olarak insan utanıyor Büyükler örnek olmalı örnek hiç yakı şık almıyor beyler biz hanımlar ar ediyoruz utanıyoruz İki lafın biri ananı oluyor af buy run ama Sizleri doğuranda ana kızlarınızda eşlerinizde ana lütfen lütfen beyler AYIP
GALERİLER
Advert