Atakum Belediyesi’nden açıklama; Hesap Deveci’nin ama bu paylaşımlar yapılmadı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Belediyesi’nden açıklama; Hesap Deveci’nin ama bu paylaşımlar yapılmadı!
21.08.2019 09:08:26

 

Atakum Belediyesi’nden açıklama; Hesap Deveci’nin ama bu paylaşımlar yapılmadı!

Atakum Belediyesi Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, kendisi tarafından yapıldığı iddia edilen retweetlerin başkan Deveci tarafından kullanıldıktan bir süre sonra değiştirilen resmi hesabından yapılmadığı belirtildi.

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

Samsun’da yayın yapan birtakım haber siteleri tarafından mesnetsiz iddialarla yazılmış, gerçek dışı haberlere binaen açıklama yapılması mecburi görülmüştür.

Atakum Belediye Başkanımız Av. Cemil Deveci’nin 31 Mart Yerel Seçimler sürecinde ve öncesinde kullandığı Twitter adresinden yapıldığı iddia edilen retweetler üzerinden yaratılmak istenen algıyı büyük bir şaşkınlıkla takip ediyoruz. Söz konusu kullanıcı adı @atakumicincemildeveci olan, Eylül 2016 tarihinde açılan ve Başkan Deveci’nin seçim sürecinden sonra da @bskcemildeveci olarak değiştirerek halen resmi hesabı olarak kullandığı Twitter adresinden söz konusu retweetlerin yapılmadığı Twitter veri tabanından da talep edilmek üzere konu yargıya intikal edecektir.

Bu gibi basın ahlak sınırlarını aşarak, herhangi bir araştırma ve soruşturma gereği duyulmadan, içerisinde künyesinin dahi olmadığı ‘korsan’ siteler üzerinden yapılan habercilik anlayışını kınıyoruz.

Bu zihniyetle mücadelemizi yasal tüm yolları kullanarak sonuna kadar sürdüreceğimizin tüm kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz.

 

Atakum Belediyesi Cemil Deveci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert