Atakum İHL Öğrencilerinden Yetimlere Kardeş Eli
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum İHL Öğrencilerinden Yetimlere Kardeş Eli
13.12.2016 15:22:11

 

Atakum İHL Öğrencilerinden Yetimlere Kardeş Eli

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, “İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi” kapsamında yetim kardeşlerine destek olmak için kolları sıvadı. Birçok alanda başarılarıyla ismini duyuran Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi yetimler için “Yetim Çayı Programı” düzenledi.

Atakum İHL Öğrencileri 8500 TL’lik Geliri Yetim Kardeşlerine Bağışladı

Müdür Yardımcısı Fatma Akyol’un koordine ettiği “Yetim Çayı” projesine velilerden ve öğrencilerden büyük destek geldi. “Yetim Gülerse Dünya Güler” düşüncesinden yola çıkılarak düzenlenen program,  Atakum Belediyesi Düğün Salonunda öğrenci ve annelerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başlayan programda, öğrenciler tarafından hazırlanan şiirler okundu, ilahiler söylendi yetim konulu küçük bir gösteri sunuldu ve ney dinletisi yapıldı. Dünya insan hakları günü olması münasebetiyle çeşitli sunular izlendi. Atakum Anadolu İHL öğrencileri, “Yetim Çayı” projesinde satılan biletlerden ve programda açılan kermesten elde edilen 8500 TL’lik geliri Dünya’nın birçok yerinde yer alan yetim kardeşlerine bağışladı.

“Atakum Anadolu İHL Ailesi Olarak Bu Güne Kadar 31 Yetime Sahip Çıktık”

Yetim Çayı projesine öncülük ve koordine eden Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Fatma Akyol  “ Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’in 21 yerinde, Allah bizlere yetimlere iyi davranmayı ve iyilikte bulunmamızı emreder. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ise ‘’bir yetimi koruyup himaye edenle ben kardeşiz’’buyuruyor. İşte bu niyetle yola çıkarak Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak “Yetim Çayı” programı düzenlemeye karar verdik. Atakum Anadolu İHL ailesi olarak bu güne kadar 31 yetime sahip çıktık ve bu tür faaliyetlerle bu sayının arttırılması hedefliyoruz. Yetim Peygamberin yetimleri koruyan kollayan ümmeti olmalıyız. Okulumuz verdiği kaliteli eğitim-öğretimin yanında böyle sosyal sorumluluk ve yardım faaliyetlerini de desteklemektedir. Biz sizlerle çok büyük ve güçlü bir aileyiz. Projeye sahip çıkan ve destek veren öğretmenlerime, velilerime ve öğrencilerime teşekkür ediyorum. Hepimizin Mevlid Kandili mübarek olsun. Rabbim niyetlerimizi kabul etsin” diye konuştu.

Proje destek veren veliler duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Semra yıldırım: Proje ve Atakum İHL olarak yurdumuzun ve İslam coğrafyasının içinden geçtiği şu sıkıntılı günlerde yapmış olduğunuz bu çalışmayı çok anlamlı ve değerli buluyor, sizleri tebrik ediyorum.

Ayşe Şen: Çok güzel bir etkinlikti, bu konudaki farkındalığımız biraz daha çoğaldı. Hep beraber aynı duyguları farklı insanlarla bir arada yaşamanın yoğunluğunu hissettik. Hepinizi canı gönülden kutluyorum.

Hasbiye Öztürk: Öğrencilerin, bu yaşlarda bu bilince sahip olması beni gerçekten derinden etkiledi. Yaptığınız çalışmalarla biz büyüklere de örnek oldunuz. Okulunuza öğretmenlerinize ve sizlere çok teşekkür ediyoruz.

Programdan sonra velilerin ve öğretmenlerin hazırladığı yiyecekler ikram edildi. Zaman zaman duygulu anların yaşandığı etkinliğin ardından kermes ve hediye çekilişi yapıldı.

 

Atakum İHL Yetim Çayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert