Atakum'da Aşure Dağıtıldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum'da Aşure Dağıtıldı
21.09.2018 09:02:22

 

Atakum'da Aşure Dağıtıldı

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Aşure Günü nedeniyle ilçede birçok noktaya kurulan stantları gezerek, Atakumlulara aşure dağıttı.

Aşure Günü nedeniyle Atakum Belediyesi tarafından tramvay duraklarına kurulan stantlarda, Atakumlulara gün boyunca aşure dağıtıldı. Kurulan stantları gezen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, vatandaşlara aşure dağıttı.

Aşure Gününün önemine dikkat çeken Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayının onuncu günü olan bu önemli günde her yıl vatandaşlarımıza aşure dağıtıyoruz.

Bu yıl ilçemizdeki tramvay duraklarına stantlar kurarak vatandaşlarımızı bu en tatlı ortak değerimizi dağıttık. Bu vesileyle bir kez daha Muharrem ayının İslam âlemine, ülkemize, tüm insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyoruz" dedi.

Aşure dağıtımı sırasında yaşlılar ve çocuklarla yakından ilgilenen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, gençlerle de bolca sohbet etti. Çocuklara, kültürel değerlerinin yaşatılması konusunda öğütler veren Başkan Taşçı, "Ülke olarak en önemli güç kaynağımız, birlik ve beraberliğimizdir. Siz

geleceğin büyüklerine bu anlamda büyük görev düşüyor. Kültürel değerlerimizin yaşatılması, bir sonraki nesillere aktarılması görevini bizlerden sizler devralacaksınız" diye konuştu.

Aşure Günü İshak Taşçı Muharrem ayı Atakum Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER