Atakum’da CHP’yi karıştıracak Oylama Böyle Sonuçlandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum’da CHP’yi karıştıracak Oylama Böyle Sonuçlandı
11.01.2019 11:25:48

 

Atakum’da CHP’yi karıştıracak Oylama Böyle Sonuçlandı

CHP İl Yönetimi’nde geçtiğimiz gün ‘Atakum İlçe aday adayları’ için oylama yapıldı. 18 kişinin bulunduğu toplantıda adayları ve oy kullananları bile şok edebilecek sonuç çıktı.

 

CHP’nin Atakum’da 6 aday adayı bulunurken, adeta krize dönüşen aday açıklanması öncesinde CHP İl Yönetimi de bir oylama yaptı. Ön seçim yerine ‘yönetimde yapılan oylamada’ bir adaya 9 oy çıktı, bir aday ise hiç bir üyeden oy alamadı.

Bayram Çelik, Aylin Tat, Turgay Özçelik, Cemil Deveci, Abdullah Taşkın ve Murat Erkan’ın isimlerinin oylandığı yönetim kurulu toplantısına 25 üyeden 18’i katıldı. Bir bayan yönetim kurulu üyesinin çekimser kaldığı oylamada, 17 kişi oy kullandı. Üyelerin kağıtlara yazdıkları isimler toplanıp daha sonra sayıldı. Herkesin gözünün önünde yapılan sayımda, toplantıya katılan üyeleri bile şaşırtan bir sonuç çıktı.

‘Sıfır oy’ herkesi şaşırttı

Hedef Halk’tan Zekeriya Fırat‘ın haberine göre, yapılan oylamada, herkesin gizli olarak isim yazdığı kağıtlardan, iddialı olduğu ve genel merkezden Samsun’a yakın bir isim tarafından desteklendiği öne sürülen aday adayına sıfır oy çıkması ‘adeta toplantıda herkesin birbirine bakmasına yol açtı’. Aday adayları sahaya çıkmadan ve vekillerin de desteklediği ‘kesin aday’ gözüyle bakılan ismin de de 2 oy alması bir başka şaşırtan durum oldu. Diğer aday adayları da 1 ile 3 arasında oy alırken, sadece tek bir aday adayına, oylamaya katılanların yüzde 50’sinden fazlasının oyu gitti. O aday adayı 9 oy aldı.

Sonucu açıklamadılar

Genel Merkeze bildirmek için yapılan bu oylama, hiç beklenmedik bir şekilde sonuçlanınca, il yönetiminin oylamayı açıklamamaya karar verdiği öne sürülüyor. Ancak yapılan oylama sonuçlarının birçok aday adayına sızdırılması CHP içinde gündem oldu. Sıfır oy çıkan CHP’nin iddialı aday adayına ‘neden hiç oy çıkmadığıyla ilgili ise’ yorumlar farklı. Genel merkezle Samsun il yönetimi arasında ‘farklı güçler savaşının’ sonucu olarak O adaya sıfır oy çıktığı ve bir mesaj olduğu öne sürülüyor.

6’sından birine ‘sıfır’ oy çıktı

Bayram Çelik
Aylin Tat
Turgay Özçelik
Cemil Deveci
Abdullah Taşkın
Murat Erkan

CHP Atakum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER