Atakum’da Seçim Kaybettiren En Büyük Yanlış
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum’da Seçim Kaybettiren En Büyük Yanlış
18.04.2019 11:36:36

 

Atakum’da Seçim Kaybettiren En Büyük Yanlış

İşçi maaşlarının ödenmemesi ve karşı tarafa çalışan unsurlar!

Samsun’da yerel seçimler sonrasında kaybedilen iki büyük ilçede AK Parti genel merkeze ‘seçimlerin kaybedilmesinin gerekçeleri’ raporlar halinde gönderilmeye başlandı.

Atakum’da AK Parti Belediyesi’nin CHP’ye kaptırılmasının en önemli sebebi olarak mevcut belediye başkanının işçi maaşlarını seçimlere üç ay kala ödememesi olarak gösterildi.

Raporda mevcut belediye başkanının ekonomik durumu bahane ederek seçime üç ay kala işçi maaşlarını ödememesi seçimlerin kaybetmenin en önemli sebebi olarak gösteriliyor.

İşçi maaşlarının ekonomik bahanelere sığınılarak ödenmemesinin seçimi kaybetmede çok önemli etken olduğu belirtilen raporda, ‘işçilerin maaşları bilinci olarak ve AK Parti’ye tepki olsun diye ödenmedi. Seçim kazanılması hedeflenseydi diğer ödemeler tehir edilerek işçi maaşları bir şekilde ödenirdi’ denildi.

Diğer yandan raporda ayrıca, AK Parti içinde karşı tarafa çalışan unsurlardan da bahsedildi.

Raporda, ‘Atakum’da seçimler çok az farkla kaybedildi. Seçim gecesi AK Parti içinde seçimin kazanılmasını istemeyen unsurlar kendi grubunu telefonlarla yönlendirerek karşı tarafın desteklenmesini sağladı. Seçim gecesi yaşanan telefon trafiği hem anketlerin tersi bir sonucun ortaya çıkmasına sebep oldu hem de ihanetin boyutlarını ortaya koydu’ denildi.

samsun AK Parti Chp Atakum Atakum Belediyesi Rapor genel merkez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER