Atakum’un Örnek Projesi Çığ Gibi Büyüyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum’un Örnek Projesi Çığ Gibi Büyüyor
28.12.2018 16:02:45

 

Atakum’un Örnek Projesi Çığ Gibi Büyüyor

 

Atakum Belediyesinin hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında kurduğu köprü olan, ‘Hayır Çarşısı’ projesi, ihtiyaç sahiplerine 4,5 yılda 1 buçuk milyon parça yardım malzemesi ulaştırdı.

Atakum Belediyesinin, Atakumluların da destekleriyle sürdürdüğü Hayır Çarşısı projesi ilçe sınırlarını aştı. Başkan Taşçı, Hayır Çarşısı projesiyle bugüne kadar 8 ilçe, 3 il ve 3 ülkede yaklaşık 80 bin kişiye, 1 buçuk milyon parçaya yakın gıda ve kıyafet yardımı gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Yardımlarıyla Atakum Belediyesi Hayır Çarşısının çığ gibi büyümesini sağlayan Atakumlulara teşekkür eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum Belediyesi Hayır Çarşısı projemizle, bugüne kadar 8 ilçe, 3 il, ve 3 ülkede 65 bin kişiye toplamda 1 buçuk milyon parçaya yakın gıda ve kıyafet yardımı gerçekleştirdik. Bu önemli yardım hareketine yardımlarıyla destek veren Atakumlu hemşerilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Vatandaşlarımızdan gelen, bebek beşiğinden oturma gruplarına, çoraptan kışlık monta, tüm kıyafet, ev eşyası ve gıda yardımları, veren elin alan eli görmediği bir sistemle ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz” diye konuştu.

Atakum Belediyesi tarafından hayata geçirilen Hayır Çarşısı projesinin birçok belediyeye örnek olduğunu ifade eden Başkan Taşçı, “Hayır Çarşısı projemiz Türkiye’ye malolmuş önemli ve büyük bir yardımlaşma projesi. Birçok projemiz gibi Hayır Çarşısı da çevre il ve ilçelerden birçok belediyeye örnek oldu. Bugüne kadar toplam 89 mağazayı hemşerilerimizin hizmetine sunmanın gururunu yaşadık. Bu başarıda Atakumlu yardımseverlerin katkısı büyük. Önümüzdeki dönem, daha çok ihtiyaç sahibine ulaşacağız. Projemizi kısa sürede sahiplenerek bir çığ gibi büyümesini sağlayan hemşerilerimize, sivil toplum kuruluşlarına ve tüm yardımseverlere teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

​Atakum Belediyesi Hayır Çarşısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hüseyin karabulut     2018-12-29 Recep Bey bu proje Adem Bektaş döneminde yapılmış ve diğer belediyeler bu projeyi örnek almıştır.Aslında şu anda yeni bir proje yok sadece eskinin devamı var.Ama ne hikmetse Atakum belediye başkanı her zaman ki gibi başkalarının başlattığı projeye kendi projesi gibi lanse edıyor..
GALERİLER