Atanmışlar Seçilmişlere Karşı Asker Gibi Selam Durmalıdır
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atanmışlar Seçilmişlere Karşı Asker Gibi Selam Durmalıdır
11.02.2020 12:28:28

 

Atanmışlar Seçilmişlere Karşı Asker Gibi Selam Durmalıdır

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Türkiye Büyük Millet Meclisinin askeri mahkemelerle ilgili düzenleme yapmasına karşı çıkarak darbeci ve faşist düzenin özlemi içerisinde beyanatlar vermektedir. Hükümeti oluşturan Ak Parti başta olmak üzere kanunu yapan diğer partileri; “FETÖ’nün siyasi ayağı” olmakla itham eden bu zatın beslendiği güçlü bir yapıyı deşifre etmemiz gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Bu boru göstermeye benzemez. Parlamentonun hukuku boru ile sindirilemez” sözleriyle ders verdiği Başbuğ ve aynı dünya görüşündeki bu generaller, nereden cesaret alıyorlar?

Üstelik Genelkurmay Başkanlığı döneminde FETÖ’ye karşı hiçbir şey yapmayıp hükümet yıpratmaya yönelik “irtica” bahaneli eylemleri yapan, binlerce dindar askeri hukuksuz bir şekilde ordudan atmış bu generaller, seçilerek yönetime gelmiş kişilere karşı bu denli otoriter ve baskıcı bir yönetim anlayışını hala nasıl savunabiliyorlar?

İşte Türkiye ve Avrupa’nın tarihine ve siyasi partilerine bir parça göz gezdirebilirsek bu soruların cevabını bulabilme ihtimali vardır. Baskıcı yönetimlerin sembolü olmuş faşizm anlayışını da sorgulamak gereklidir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert