Avrupa’da eşcinsellik dersleri ilkokula indi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Avrupa’da eşcinsellik dersleri ilkokula indi!
01.08.2019 11:21:16

 

Avrupa’da eşcinsellik dersleri ilkokula indi!

İngiltere’de ilkokullarda eşcinsellik derslerinin verilmeye başlanması planıyla yaşanan gerilim büyüyor. İngiliz öğretmen ilkokullarda eşcinsellikle alakalı derslere muhalefet edince işinden oldu.

İngiltere'de bir kadın öğretmen kendi oğlu dahil olmak üzere ilkokullarda çocuklara verilecek olan homoseksüellik derslerine karşı internet üzerinden kampanya başlattığı için işinden oldu.

İNGİLTERE MÜSLÜMAN TOPLUMU İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

The Guardian gazetesinin haberine göre 43 yaşındaki Kristie Higgs adlı öğretmen Hıristiyan ortaokulunda yardımcı öğretmen olarak çalışırken Facebook üzerinden açtığı bir kampanyayla İngiltere'de ilkokullarda "zorunlu cinsellik eğitimine" karşı velileri harekete geçirmek istedi.

Higgs'in, kendisi hakkında bilinmeyen bir kişi tarafından yapılan “homofobik ve önyargılı paylaşımlar” eleştirisiyle görevine son verildi. Higgs'in internet kampanyasının okulun itibarını zedelediği öne sürüldü. Ancak disiplin kurulu tarafından “filli bir delil” olmadığı da aktarıldı.

Higgs ve birçok aile, İngiltere'nin Müslüman toplumu da dahil, eşcinsel ve cins değiştiren insanlara saygı duyulması eğitimi verileceğini öğrendiklerinde okullardan çocuklarını geri almaya karar verdiler.

İNGİLİZ HÜKÜMETİ ORTAOKULLARDA DERSLERİ ZORUNLU KILDI

Öğretmenin muhalefet ettiği planlanan programın adı ise müfredata “Aykırı kimse yok” olarak sunuldu.

İngiltere'nin ikinci büyük şehri olan Birmingham'da birçok okul ailelerle uzlaşmaya varılıncaya kadar “Aykırı kimse yok” programını uygulamaya almadılar. Bununla birlikte karşıt görüşte olan gruplar da ilkokullarda bu derslerin zorunlu olması için kampanyaya başladılar.

İngiliz hükümeti ise ortaokullarda bu derslerin öğretimini zorunlu kılarken ilkokullarda derslerin verilip verilmemesi kararında okulları serbest bırakmıştı.

TIMETURK | ÇEVİRİ

​İngiltere homoseksüellik dersleri zorunlu cinsellik eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert