Avukat Hüseyin Acar İYİ Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Avukat Hüseyin Acar İYİ Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı
27.04.2018 11:19:57

 

Avukat Hüseyin Acar İYİ Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı

Avukat Hüseyin Acar İYİ Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Oluyor.

İYİ Parti Samsun  İl Başkanlığına adaylığına da aday olan Hüseyin Acar İYİ Parti’den Samsun Milletvekili olmak için kolları sıvadı.

Hüseyin Acar Kimdir?

Hüseyin Acar, 10 Mart 1969'da Bafra'da doğdu. Baba adı Nazmi anne adı Şerife'dir.

İlkokulu Bafra’ da, ortaokul ve liseyi Bafra İmam Hatip Lisesinde, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.

Samsun Barosu bünyesinde Bafra ve Samsun ilinde 2000 yılından itibaren 18 yıldır kendi avukatlık ofisinde avukatlık yapmaktadır.

2008-2010 ve 2010–2012 yılları Samsun Barosu Yönetim Kuruluna seçilmiş olup, Samsun Barosu’nda Yönetim Kurulu Üyeliği, çeşitli komisyonlarda baro komisyon başkanlığı ve komisyon üyesi olarak görev yapmıştır.

Aile şirketinde inşaat ve taahhüt işleri, zirai ilaçlama ve gübre bayiliği ve bilumum ticaret ile de iştigal etmiştir. 

 DP, AP ve DYP’li bir aileden gelmekte olup küçük yaşlardan itibaren siyasi hayatı Ülkü Ocakları ve MHP çatısı altında geçmiştir.

 Organik olarak 2003 yılından itibaren sırasıyla MHP Bafra İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe parti sekreterliği, ilçe başkan yardımcılığı, 2009 yılı ve 22.01.2012 – 13.04.2016 Tarihleri arası MHP Bafra İlçe Başkanlığı’nın Kapatılmasına kadar İlçe Başkanlığı (3 dönem) görevinde bulunmuştur.

  Liderimiz Sn. Meral AKŞENER’ in çıktığı kutlu yolda başından itibaren Genel Başkanımız Sn. Meral AKŞENER’ in yanında yer almıştır. İlçe başkanlığı görevi 13.04. 2016 Tarihinde MHP Bafra İlçe Başkanlığının Genel Merkezce kapatılmasına kadar devam etmiştir.  

MHP Samsun İli Üst Kurul Delegesi olarak Bafra İlçe Başkanı iken Üst Kurul Delege arkadaşları ile birlikte Sn. Meral AKŞENER Saflarında aktif olarak yer almış ve destekçisi olmuştur.

2004 Mahalli, 2007 Genel, 2009 Mahalli, 2011 Genel Seçimlerinde MHP den İlçe Seçim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Seçimler ile ilgili yasal mevzuat bilgisi, Parti Tüzükleri, uygulamaya yönelik araştırma ve birikimleri mevcuttur.

   Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Acar, MHP’li ve Ülkücü bir aileden gelen ve Bafra Fen Lisesinde Matematik Öğretmenliği yapan Özlem Acar ile evli olup Ali Kağan, Metehan, Meryem Aslı adında 3 çocukları vardır.

​İYİ Parti Samsun Hüseyin Acar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert