​avukat onur güngör bu gücü nereden alıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​avukat onur güngör bu gücü nereden alıyor!
25.07.2017 15:20:37

 

​avukat onur güngör bu gücü nereden alıyor!

Samsun’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevinden uzaklaştırılan veya meslekten ihraç edilen hakimlerin avukatlık bürolarında avukat olarak işe başlatıldıkları öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Avukat Onur Göngör ile birlikte çalışmaya başlayan FETÖ’den ihraç edilen Mehmet Emin Menteş’in hukuk bürolarında çalışabilmesinin yasal olup olması bir yana kamu vicdanında meydana getireceği tepki tartışılıyor.

İhraç edilen hâkimlerle birlikte çalışmaya başlayan avukatların FETÖ’ye karşı milletçe duyulan öfke hassasiyetini göstermedikleri için tepki çektikleri belirtiliyor.

SAMSUN BAROSU BU İŞ NE DİYOR

Bilindiği gibi Olağanüstü hal KHK'sı ile Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeliğinden ihraç edilen Dr. Cenk Yiğiter’in, avukatlık stajı yapmak için Ankara Barosu tarafından ret edilmişti.

Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran, KHK'daki "dolaylı da olsa kamu görevi alamaz" hükmünü hatırlatarak "Avukatlık da bir kamu görevidir. Biz Cenk Yiğiter'in başvurusunu tamamen reddetmedik. OHAL bitene kadar talebinin yerine getirilemeyeceğine hükmettik. OHAL kalkarsa dosyası incelemeye alınır. OHAL kalktığında KHK de ortadan kalkmış olacağı için sorun kalmaz" şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Samsun Barosu’nun da konuya müdahil olarak bir açıklama yapması bekleniyor.

Yukarıdaki örnekte ifade edilen sebeplerden dolayı, FETÖ mensubu avukatlardan boşalan özel banka avukatlıklarını alan Göngör'ün FETÖ'den ihraç edilmiş hakim ile birlikte çalışmaya başlaması ise ayrı bir çelişki olarak yorumlanıyor.

Avukat Onur Güngör Samsun’un önde gelen avukatlarından.

Güngör Hukuk bürosunun uhdesinde Garanti Bankası, Finans Bank, Deniz Bank ve Yapı Kredi Bankası olmak üzere 5 bankanın Samsun şubesini bulunduruyor.

Sosyal Demokrat kimliğiyle bilenen ve tanınan Güngör’ün, AK Parti iktidarında bankaların ve büyük finansal kurumların avukatlığını alabilmesi ise AK Parti mensubu avukatların acziyeti olarak değerlendiriliyor.

HARİCİ İCRA HUKUKSUZ

Öte yandan Avukat Onur Göngör’ün, avukatlığını yaptığı kurumların alacaklarını tahsil etmek için harici icra yönetimini sıklıkla kullandığı ve bu uygulamanın hukuksuz olduğu öğrenildi.

Harici İcra yönteminde Avukat ya da avukatın görevlendirdiği personelin alacaklının kapısına icra memuru ya da resmi bir görevli olmadan giderek, borçluyu korkutmak, ödeme yapması için eşyaları kaldırırım şeklinde tehdit etmek olarak biliniyor.

 

fetö Samsun Barosu Avukat Onur Güngör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2017-07-26 Samsun Barosu Cumhurbaşkanının aleyhinde ne açıklama varsa onu yapar. Bu gibi konularda pek konuşmaz yada karıncayı incitmez. Çünkü koltuk tatlı.. Sever hava atmayı, entellektüel takılmayı..
GALERİLER
Advert
Advert