Ayvacık Atatürk Ortaokulu'nda önemli çalışma
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ayvacık Atatürk Ortaokulu'nda önemli çalışma
12.04.2017 09:42:47

 

Ayvacık Atatürk Ortaokulu'nda önemli çalışma

Ayvacık Atatürk Ortaokulu'nda yürütülen "Yaz Dostum" projesiyle öğrenciler kendi kitapları yazıyor.

Geleceğin mimarları geleceği kitaplarında inşa ediyor. Proje koordinatörü Türkçe Öğretmeni Uğur Kaya, öğrencilerimizin yazma kültürüne sahip, düşünen ve duyarlı, kitabın ve yazının değerini bilen, okuma ve yazma alışkanlığı kazanmış, dilini koruyan ve geliştiren fertler olmasını amaçlıyoruz. Bu projemizle öğrencilerimizin hayal dünyasını geliştirirken, bir ürün ortaya koymanın verdiği güveni de kazanmalarını amaçlıyoruz, dedi.

Okul Müdürü Murat Fırat ise görevlerinin öğrencilerinin gönül tellerini akort etmek olduğunu, Yaz Dostum projemizle de buna katkı sağlayacaklarını ve her yeni güne öğrencilerimize nasıl katkı sağlayabiliriz sorusuna cevap arayarak başladıklarını belirtti.

Proje kapsamında ortaokul öğrencilerine yazı yazma teknikleri anlatılmakta, yazarların kitap taslakları incelenmekte böylece öğrencilerimiz kendi kitaplarını yazmasında katkı sağlanmaktadır.

Proje kapsamında "Hikaye, Şiir, Fabl, Deneme, Masal, Anı" türlerinin herhangi birinde kitap yazan öğrencilerimiz arasında yarışma düzenlenmektedir. Yarışmaya katılan her öğrencimizin kitabının yayın evlerinden basımı yapılacaktır. Yarışmada 1. , 2. ve 3. olan öğrencilerimizin kitapları çoğaltılıp ilçemizde imza günü düzenlenecektir. Yarışmada 1. olan öğrencimize hediye olarak tablet bilgisayar; 2. ve 3. olan öğrencilerimize de kitap ve kırtasiye setleri verilecek.

Uğur Kaya Ayvacık Atatürk Ortaokulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert