Azgınlaşmak Ve İlahi İkaz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Azgınlaşmak Ve İlahi İkaz
23.03.2020 14:28:04

 

Azgınlaşmak Ve İlahi İkaz

Bütün işlerde Hakkın takdiri ve tesiri ile kevn olur. Bu tesirlere kulun kendi vesile olduğu gibi ısrarla aranması ve azgınlaşmasıda vesile olur. İnsanın ısrarla yaptığı fena yada kötü şeylerin dünyada da ahir alemde  muhakkak bir karşılığı vardır.

Her amel ahirette ona göre adil bir karşılık bulur ve bir sürette görünür. Yaptığımız  iyi ve kötü amellerin manaları ahiret aleminde iyi ve kötü amellerin canlarıdır. Latif bir şekilde görünür şahidlerimiz olurlar. Ama emir aleminde öyle karşılıklar ve hak edişlerde var ki , dua ve  himmet sebebiyle mahfuz dur. Latif halde beklerler. İnsanlık ve kul azmadıkca arş titremedikce bu hak edilişler dünyaya gelemez.

 

İşler haddİ aşınca , sır olan ilahi ikaz, yüce bir emirle latiflik aleminden açığa çıkar ,tüm dehşetiyle vukua gelir insanlığa görünür. Hal ve mana diliyle insana ; İşte ısrarla arandığınız fiyat biçilmez miktar benim, şimdilik size biz ölçüyle gönderildim. Eğer İbret almaz azgınlaşmayı zulmü bırakmazsanız.. ziyadesini bekleyin.. der gibidir..! İnsanın Allah'ın dinine olan kini lezzet haline gelmiş ,dinle alay edecek kadar insan alçaklaşmışsa herkes umumi felaketi beklesin...

 

Yüce hak dilerse umumi felaketi kimseye ayrım yapmadan verir. Bu musibet ve belalar insanın acizliğini, bilmesi kendine gelmesi için belirli bir ölçüde gönderdiği ilahi bir ikazdır. Rabbim inananları bu felaketten korusun..İnsanların azgınlığı bu alaycılığına  karşılık Allah hükmünde Aziz ve Hakimdir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert