Bafra Düzköy’de Sokağa Şehidin İsmi Verildi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bafra Düzköy’de Sokağa Şehidin İsmi Verildi!
04.05.2018 12:10:10

 

Bafra Düzköy’de Sokağa Şehidin İsmi Verildi!

​İstanbul Bafra Düzköy Derneği tarafından, Bafra Belediye Başkanlığı’na yapılan başvuru sonucu belediye meclisinin oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda, Bafra ilçesi Düzköy Mahallesi’nin, ana giriş sokağına Şehit Jandarma Er Fehmi Sevinç Sokak ismi verildi.

Bu anlamlı talebin onayı sonrasında Bafra Düzköy Derneği Başkanı Kerem Alışkan, Düzköy Kız Kayasındaki "ŞEHİDİMİZİN ADINI YAŞATMA" programı düzenleyerek sokak ismi açılışını gerçekleştirdi.

Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından başladı. Günün konuşmasını yapan İstanbul Bafra Düzköy Derneği Başkanı Kerem Alışkan;

’’Bizler İstanbul’da, Bafra Düzköy’ü temsil eden merkezi Kağıthane’de bulunan, Düzköy Derneğini 2006 yılında kurduk. Elimizden geldiği kadar gurbette Bafra’yı, Samsun’u ve Düzköy’ü temsil etmek için birçok etkinlik ve programlar yapmaya çalıştık. Ve en son geçen yıl yönetim kurulu olarak arkadaşlarımızla toplandığımız da, bizim de bir şehidimiz var ve şehidimizin ismini köyümüzde yaşatmamız için bir program yapmamızın kararını aldık. Ve geçen sene Belediye Başkanımız Zihni Şahin’e dilekçemizi sunduk. Ve kendisi de dilekçemize anın da olumlu cevap vererek gerekli işlemlere başladı. Ve geçtiğimiz ay bütün resmi kurumlardan bu talebimiz onaylanarak, Düzköy sınırları içerisinde başlayıp, buradan Yeniköy’e kadar uzanan bu Düzköy Sokağımızın ismi bundan sonra Şehit Fehmi Sevinç Sokağı olarak anılacaktır. Şehidimizin ismini yaşatma projemize başından sonuna kadar her zaman yardımcı ve destek olan katkı sağlayan, bizleri onurlandıran Bafra Belediye Başkanımız Zihni Şahin Başkanımıza ,tüm hemşehrilerim adına ve Düzköy Derneği Yönetim Kurulu adına teşekkür ederiz. Bafra Düzköy' lü Şehidimizin ismini sonsuza kadar yaşatacağız artık’’ dedi.

Muhteşem doğa güzelliği Düzköy Kız Kayasındaki programa AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Kaymakam Vekili ve 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, Bafra İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, Samsun Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Yıldıray Baş, İstanbul Bafra Düzköylüler Derneği Başkanı Kerem Alışkan, Bafra Şehit Aileleri Başkanı Mümine Ersin, Düzköy Muhtarı Mehmet Ekiz, Bafra Düzköy Derneği Başkan Vekili Salih Sağlam, Uğur Sağlam, Bafra Dereler Köyü Derneği Başkanı Faruk Önday, Haluk Önday, Bafra Yakıntaş Köyü Dernek Başkanı Necati Karagöz, BADEF Gnl. Bşk. Yrd. Mehmet Aşçı, Basın mensupları, kurum müdürleri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bafra Düzköy Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert