Bafra Tütün Müzesi' nde Tütünler Boy Verdi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bafra Tütün Müzesi' nde Tütünler Boy Verdi
14.08.2017 10:23:56

 

Bafra Tütün Müzesi' nde Tütünler Boy Verdi

Daha önce yapmış olduğumuz Bafra Tütün Müzesi ( TÜTMÜ ) de bahçeye sembolik ve tanıtımamaçlı dikilen tütünlerin aradan belli bir zaman geçince boy attığı görüldü.

Tütün diken, toplayan ve yetiştiren kadınlarımızı sembolize eden Bafra Tütün Merkezi bahçesindekitütünlerin kısa zamanda boy vermesi; bizleri bir zamanlar dünyaca ünlüBafra Tütünü ve tütüncülüğü günlerine götürdü. Ayrıca yine Bafra Tütünü' nü sembolize eden bir sergende tütünler TÜTMÜ Bahçesi' nde  halkın istifadesine sunuldu

Yıllar öncesi tütüne uygulanan kota nedeniyle Bafralı tütün yetiştiricilerini tütüne küstüren bu olaydan sonra şimdi o eski güzel ve parlak günlere olan özlemi giderebilmek için önce Bafra'da Samsun b. Şehir Belediyesi, Bafra Tütün Müzesi faaliyete geçirildi.

Tütün Müzesi' nin bahçesindeki bankta oturan Bafralı vatandaşalrla tütün üretimi ve Bafra mahalelerinde ( köylerinde ) ki tütünün son durumu hakkında bazı görüşlerine başvurduk

Vatandaşlar hem Bafra Tütünü' nün geçmiştEki tarihi ve ekonomik konumuna hem de Bafra Tütün Müzesi konusunda açıklama ve görüşlerini bildirdiler.

Oktay ZERRİN- Bafra

​Tütün Bafra Tütün Merkezi Bafra Tütünü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert