Bafra Ve Samsunlu Şairlerden Yeni Kitap Atağı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bafra Ve Samsunlu Şairlerden Yeni Kitap Atağı
04.09.2018 09:05:22

 

Bafra Ve Samsunlu Şairlerden Yeni Kitap Atağı

Bafra ve Samsunlu şair ve yazarlar; yeni şiir ve diğer konulu kitaplarıyla okurlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyorlar.

Bafralı şairlerden, Kültür Bakanlığı Halk Şairi ünvanlı Bafra' da ikamet eden aslen Alaçamlı şair ve emekli eğitimci Birfani mahlaslı Mehmet Alan, Eğitimci v araştırmacı yazar Hasan Yiğit, Samsun Ayvacık doğumlu aslen Bafralı şair, yazar, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay Zerrin, Bafralı şair İbrahim Ünlü, Bafralı eğitimci şair Süleyman Altunbaş, Bafralı şair ve eğitimci Ülkü Duran Bulut, eğitimci aslen Antakyalı ve Bafra' da görev yapan öykü yazarı Semrin Şahin, Ondokuz Mayıs ilçe şairi ve aslen Artvinli Alaeddin Dursun ve Bafra Gazibeyli'den olup, Bafra ve İstanbul' da ikamet eden aşçı şair Selçuk Ataseven yeni kitapları için çalışmalarına aralıksız devam ediyorlar.

Birfani Mehmet Alan'ın piyasada 3, Alaeddin Dursun'un 3, Oktay Zerrin' in 3, İbrahim Ünlü' nün 1, Süleyman Altunbaş'ın 10, Ülkü Bulut Duran'ın 2 kitabı bulunuyor. Semrin Şahin'in de öykü kitapları ile çeşitli edebiyat dergilerinde yayınlanan çeşitli öyküleri mevcut.

Bafralı şair aşcı Selçuk Ataseven ise ilk şiir kitabının çalışmalarını Bafra ve İstanbul'da sürdürüyor.

Birfani Mehmet Alan'ın şiir kitapları şöyle:

" Ahteri-Çocukluğum, Zemheri Güneşi, Bayram Gözlüm, Gül kokulum " 4. çocuk şiirleri kitabının adının " Çiçek Çocuklar " olmasını düşünüyor.

Alaeddin Dursun: " Sevda Çiçeğim, Gül Goncası, Mehtaplı Geceler " olup 4. yeni şiir kitabının adını " Sevda Durağı " olmasını düşünüyor. Ayrıca bir de yeni ve 5. şiir kitabının çocuk şiirleri olacağını açıkladı.

Oktay Zerrin: " Sevgi Ufkundan Şarkılara, Dünya Çocukla Güzel" ve 26 Ağustos'ta piyasaya çıkan 3. çocuk şiirleri kitabı " Sevgi Güneşi Çocuklar " olup 4. şiir kitabı " Yalnızlığa Dur Dedim " adlı şiir kitabının da yakın bir zamanda piyasaya çıkması bekleniyor.

Ülkü Duran Bulut: " İçeride Yalnızlık Var, Gökkuşağı " Şair Ülkü Bulut Duran 3. kitap çalışmalarına devam ediyor.

Süleyman Altunbaş: (bazı kitapları) " Ayrılık aşka yakın yaşıyordu, Deniz mavisi düşler, Gece yalnızlıklarım... " Altunbaş yeni kitap hazırlığını sürdürüyor.

İbrahim Ünlü: " Derin Duygular " şair Ünlü de 2. şiir kitabının çalışmalarına devam ediyor.

Selçuk Ataseven: İlk şiir çalışmalarına Bafra ve İstanbul' da devam ediyor.

Görüldüğü gibi Bafra, Ondokuz Mayıs ve Samsunlu şair ve yazarlar yeni ve eski kitaplarıyla yine Samsun ve Türk Edebiyatı'na damga vurmaya hazırlanıyorlar.

Kendilerini kutluyor ve başarılar diliyoruz.

Oktay ZERRİN- Bafra

 

 

Bafralı şairler Kültür Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert