Advert
Bafra’da Cemal Safi Konseri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bafra’da Cemal Safi Konseri
11.12.2016 13:23:58

 

Bafra’da Cemal Safi Konseri

Bafra'nın haklı gururu Bafra Musiki Cemiyeti, Bafra Belediyesi'nin de verdiği destekle Samsunlu ünlü şair ve söz ( güfte) yazarı, üstad Cemal Safi şiirleri ve şarkılarından oluşan nefis bir konsere daha imza attı.

Sunuculuğunu Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vakfı Koeji ve Bafra Musiki Cemiyeti Yönetim kurulu üyesi Mustafa Kurt'un yaptığı konsere havaların aşırı soğuk olması ve aynı gün Arena programına Uğur Dündar'ın Samsun'a gelmesi gibi bazı nedenlerle salonda yer yer boşluklar görüldü.

Tamamen Bafra Musiki Cemiyeti'nin TSM Koro ses ve saz sanatçılarının verdiği konseri Koro Şefi ve bestekar Faruk Tokgözol yönetti. Sahneye Samsunlu şair, söz yazarı ve " Bafra Nokulu " adlı türkünün bestecisi Kenan Yavuzarslan ile birlikte çıkan Cemal Safi izleyicileri sevgiyle selamlayıp bir  teşekkür konuşması yaptı. Ardından kendisine ait şiirlerinden örnekler verdi.

Bafra Musiki Cemiyeti TSM Korosu Şef Faruk Tokgözol yönetiminde ilk olarak sözleri Reşat Özpirinçci, bestesi Avni Anıl'a ait " Sefalar getirdiniz, sefa geldiniz dostlar " adlı şarkıyı seslendirdi. Diğer şarkıların hepsi söz yazarı, şair Cemal Safi'ye ayrıldı. Eserler ve program akışı ise şöyle:

Kenan Yavuzarslan Cemal Safi'ye ait şiirler okudu. İlk soloyu şef Faruk Tokgözol'un kızı Sevgi Tokgözol sözleri Cemal Safi, bestesi Bilge Özgen'e ait " Seninle buluşmamız " adlı Kürdili Hicazkar şarkıyı seslendirdi. Sözlerini Cemal Safi'nin yazdığı değişik bestecilerin değişik makamlarda bestelediği diğer eserler ise şu şekilde:

" Yıldızlara baktırdım-Zekai Tunca, Kürdili Hicazkar- solist: Yalçın Danışmaz, " Bundan daha güzel müjde mi olur " Hüzzam- Zekai Tunca, solist: Dr. Hüseyin Barışcıl, " 74 yıl evvel doğduğum Samsun" adlı şiiri Samsun Atakum'dan Satut Denizoğlu , " İlk görüşte başlar kalplerde telaş- Acemkürdi- Hüseyin Soysal- solist: Recep Alemdar, " Vurgun- Uşşak- Hüseyin Soysal, solist: Gonca Vural, " Ateşin düşse de gönül yurduma " Muhayyer Kürdi- Ercan Akbay- solist: Beray Gökcen Kaya, " Sabredenler muradına ermişler-Saba- Zekai Tunca- solistler:Yalçın Danışmaz- SevimÖzüdoğru ( düet ), " Kaybolan neşemi ( Sensiz olmadı )- Uşşak- Selçuk Tekay- solist: Seral Arslan, " Gözüm kesmiyor " Uşşak Fantezi- Zekai Tunca- solist: Muzaffer Ermiş

Sözleri Cemal Safi'ye, bestesi Zekai Tunca'ya ait şarkının solist Dr. Hüseyin Barışcıl'ın seslendirmesinden önce sahneye çıkan Safi'nin asistanı Gül Demirbilek bu şarkının sözlerini üstad Cemal Safi ile düet şeklinde seslendirip izleyicilerden alkış aldılar.

Konser bitiminde Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ünlü şair Cemal Safi'ye bir plaket ve çiçek takdim etti ve Safi'ye bir teşekkür konuşması yaptı. Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven ile Bafra Musiki Cemiyeti Şiir Kulübü Başkanı, şair Fatma Hatun Esen ile cemiyet başkanı Namık Anarat Cemal Safi'ye,koro şefi Faruk Tokgözol'a ve Kenan Yavuzarslan'a çiçek takdim ettiler. Ayrıca Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şube Müdürlerinden Süleyman Ertürk de solist Yalçın Danışmaz'a çiçek takdim edip konserde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konsere Belediye Başkanı Zihni Şahin, başkan yardımcısı Hüseyin Çamaş, Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Şube Müdürü Süleyman Ertürk,İş-Kur Bafra Şube Müdürü Yakup Ergenlik, Sivil Toplum Kuruluşları, öğretmen ve idareciler, Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat, yönetim kurulu üyesi Cemile Çelebi ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Konser sonunda Cemal Safi şiir kitaplarını okurları ve hayranları için imzaladı ve onlarla sohbet edip fotoğraf çekindi.

Oktay ZERRİN- Bafra

bafra cemal safi konser
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert