Bağıra Bağıra Gelen 15 Temmuz Darbesi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bağıra Bağıra Gelen 15 Temmuz Darbesi
16.07.2019 15:17:39

 

Bağıra Bağıra Gelen 15 Temmuz Darbesi

15 Temmuz 2016 FETÖ darbesi ile ilgili bilinmezler hala çoktur. Başlangıçta FETÖ ile birlikte hareket eden ve sonrasında halkın sokağa inmesi ile birlikte başarısız olacağını anlayıp geri vitese takarak darbecilikten sıyıran nice insan vardır. Bir de darbenin geleceği hakkında yazılar yazan benim gibi insanlar varken kılını dahi kıpırdatmayan üstelik önemli makamlarda hala oturan insanlara rastlıyoruz.

FETÖ’den ayrılıp darbe karşıtı imiş gibi görünen nice asker-sivil bürokrat birileri tarafından korunup kollanmış ve ne yazık ki hala etkili yerlerde görev yapmaktadırlar. Bunu darbe kronolojisine bakarak da kolaylıkla anlayabiliriz.

Örneğin halkımız tanklara göğsünü gerip mücadele ederken Genelkurmay Başkanı ve Ordu Komutanları ortada hiç yoktular. Ne zaman ki 1. Ordu Komutanı, Genelkurmay Başkanlığına atandı işte o zaman her biri tıpış tıpış darbecilerin yanından ayrılıp görev yaptıkları karargaha geri döndüler. Şimdi daha etkin ve üst rütbelerde görev yapıyorlar. Ha, bu arada ne yaptıklarını da söyleyeyim; şu anda darbeciler için “eşek” dedi diye gazetecilere ve televizyon kuruluşlarına dava açmakla meşguller.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FETÖ 15 Temmuz Darbesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert