Bahadır Yenişehirlioğlu 15 Temmuz’u Atakum AİHL Öğrencilerini Anlattı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bahadır Yenişehirlioğlu 15 Temmuz’u Atakum AİHL Öğrencilerini Anlattı
24.12.2016 14:10:26

 

Bahadır Yenişehirlioğlu 15 Temmuz’u Atakum AİHL Öğrencilerini Anlattı

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, 15 Temmuz ruhunu, Gazeteci-Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu’ndan dinledi. Türkiye’de yaşanan güncel olaylara değinilen konferans, öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

“Siz Gençler Bizim Umudumuzsunuz, Siz Köleleşirseniz!  Türkiye Köleleşir.”

Öğrencilere, böyle bir okula sahip olduğunuz için çok şanslısınız, imkanlarınızı iyi değerlendirin diye söze başlayan Gazeteci- Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu konuşmasına şu şekilde devam etti. “15 Temmuz’dan önce yaşanan, en elim olay 12 Eylül’dür. O döneme iyi vakıf olursak, kardeşin kardeşi nasıl kırdırıldığını idrak edersek, bugünü çok iyi anlarız. ‘Tarih Tekerrürden İbarettir.’ Nerde olursanız olun kendinizi geliştirmeniz gereken bir dönemin içerisindesiniz. 15 Temmuz, din algısı değiştirilmiş insanların bir kalkışmasıdır.  15 Temmuz darbelerin başlangıcı değil, sonudur. Sonuç bölümüyle yetinirseniz 15  Temmuz’u anlayamazsınız. 40 Yıl önce tanklar,  insanların zihninde yürütülmeye başlamıştır. Siz bizim geleceğimizsiniz, siz gençler bizim umudumuzsunuz, siz köleleşirseniz Türkiye köleleşir. Siz birilerinin eline maşa olursanız, Türkiye’de birilerine maşa olur. İstedikleri Amerika’daki Fethullah Gülen’i ülkenin başına geçirmekti.  Bu kuklalar, henüz bitmiş değil. Köleleşmiş insanlar hala aramızda.  40 yıl boyunca bir insan üzerinde çalışırsanız, onu istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. O insanları böyle kandırdılar.” dedi.

“İnsanoğlu’nun Gücü Empati Yapabildiği Sürece Gelişir”

“Ortadoğu’nun Dinmeyen Göz Yaşını Siz Dindireceksiniz”

Halep’te yaşanan zulüm ile ilgili düşüncelerini aktaran Yenişehirlioğlu, İnsanoğlu’nun gücü empati yapabildiği sürece gelişir. Sizin sokaklarında dolaştığınız Samsun, bir anda Halep gibi olabilir. Bizce istedikleri bu. Bunu önlemek ancak, sizin şuurlu olmanızla, sizin aklınızı kullanmanızla olabilir. Siz yeryüzündeki diğer milletlerden daha güçlü evlatlarsınız. Onlar bilmiyorlar ki,  Ortadoğu’nun dinmeyen göz yaşını siz dindireceksiniz. Sizler, bu oyunlar karşısında dik duracak tek milletsiniz.Kutsal inadı olanlar gerekli, ikinci bir kalbi olanlar gerekli. Sizin, Ortadoğu için bir kalbiniz daha gerekli. İkinci kalbe sahip olmazsanız beşer seviyesinde kalırsınız. Kendinize güvenin bu ruh sizde var.”  diye konuştu.

Öğrencilerin büyük bir ilgiyle dinlediği program, Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu’nun kitaplarını imzalamasıyla sona erdi. 

Bahadır Yenişehirlioğlu 15 Temmuz Fethullah Gülen Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert