Bakan Demircan açıkladı: Acil Servislere Anlık Sıkı Takip
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bakan Demircan açıkladı: Acil Servislere Anlık Sıkı Takip
23.11.2017 10:30:04

 

Bakan Demircan açıkladı: Acil Servislere Anlık Sıkı Takip

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, acil servislerdeki yığılmaları önlemek için, yeni bir takip sistemi başlatacaklarını ve yoğunluk yaşanan acil servislerdeki hastaları ambulanslarla başka hastanelerin acil servislerine yönlendireceklerini söyledi.

Demircan İstanbul’da gerçekleştirdiği hastane ziyaretlerinde Acil servislerde kurulu bulunan kameralar aracılığı ile merkezden kontrol sistemi başlatacaklarını belirterek “Vatandaşlarımız mecburi olmadıkça acil servislere başvurmamalılar.

Çünkü biraz da acil olmayan durumlar yüzünden yoğunluk yaşanıyor. Bir-iki hafta içinde yeni bir takip sistemine başlıyoruz.

Merkeze kuracağımız bir sistemle monitörler aracılığıyla acil servislerdeki kameralardan buraların yoğunluğunu takip edeceğiz. Yığılmalar olduğu anda ya personel takviyesi yapacağız ya da, ambulanslar aracılığıyla acil durumdaki vatandaşlarımızı,  daha az yoğunluk olan hastanelerin acil servislerine yönlendireceğiz. Bu sistemi şimdilik acil servisleri en yoğun olan hastanelerde başlatacağız.

Türkiye

 

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Acil servisler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sağlıkçı     2017-11-23 yoğunluk tamamen acil olmayan hastalar yüzünden.İnanmayan bir gece muayenede dursun kendi gözleri ile görsün
GALERİLER
Advert