Bakanlar Kurulu'nun performansı ölçüldü
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bakanlar Kurulu'nun performansı ölçüldü
17.03.2012 12:36:09

 

Bakanlar Kurulu'nun performansı ölçüldü

Objective Research Center (ORC) tarafından AK Partili bakanların performans ölçümleme araştırması yapıldı.

Objective Research Center (ORC) tarafından yapılan En Başarılı ve Başarısız Bakanlar anketinde zirve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in oldu.
 
Bakan Çelik'in zirveye çıkmasına gerekçe ise, intibak yasasının çıkmasıyla birlikte özellikle çalışan ve emeklilerin oylarıyla listenin en üst sırasında olmayı başardı. Sevilme oranlarında ise aynı seviyeyi yakalayamadığı görülüyor” denildi.
 
İkinci sıradaki Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu hakkındaki görüş ise “son iki araştırmamızdaki oy oranını muhafaza etmiş olmasına rağmen Çelik’in oylarını arttırmasıyla 2. Sıraya geriledi. Buna rağmen hala en çok sevilen bakan olma özelliğini koruyor” deniliyor.
 
Üçüncü  sıradaki  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan için düşülen notta ise, “Yıllardır beğenilme ve sevilme oranlarına göre en istikrarlı bakan.. Hemen her araştırmada ilk üçe giriyor. Sevilme oranında ise 2. Sıradadır.
 
Dördüncü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım; Kesintisiz sürdürdüğü bakanlığı döneminde her zaman en başarılı bakanlar arasında olmayı başarmaktaydı bu araştırmamızda da en başarılı bakan sıralamamızda yerini alıyor.
 
Beşinci sırada Recep Akdağ Salık Bakanı; Başarılı sağlık politikalarıyla yine kişisel beğenilme ve başarı oranlarında partisinin ortalamasını aşan bakanlardan birisi.
 
Ankete göre en başarısız Bakan ise Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz çıktı.
 
Araştırmaya katılanlara Bakanların fotoğraf, isim ve görevlerinin yazılı olduğu kartlar gösterildi.
 
Bakanları tanıyan ve görevlerini bilen kişilerin cevaplarıyla neticelendirilen anket, 07-10 Mart 2012 tarihleri arasında, 81 il, 462 ilçe ve bunlara bağlı 1.412 yerleşim biriminde 18.646 kişi ile yüz yüze mülakat şeklinde yapıldı.
 
Bakanların tamamının karnelerine Foto Galeri’den ulaşabilirsiniz..
 
Kaynak: internethaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER