Advert
Bartın Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr Ramazan Kaplan Hakkında Soruşturma Açıldı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Bartın Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr Ramazan Kaplan Hakkında Soruşturma Açıldı!
07.09.2018 14:54:15

 

Bartın Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr Ramazan Kaplan Hakkında Soruşturma Açıldı!

Bartın Üniversitesi kurucu rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan hakkında Adalet Bakanlığına yapılan bir ya da birden fazla şikâyet üzerine soruşturma başlatıldı.

Kaplan ile birlikte Bartın Üniversitesinden yakın tarihte emekli olan Personel Daire Başkanı ve Özel Kalem Müdür Vekili hakkında da soruşturma açıldığı öğrenildi.

Halen YÖK Denetleme Kurulu Üyesi olan Batın Üniversitesi eski Rektörü, Prof. Dr. Ramazan KAPLAN hakkında Bartın Üniversitesi rektörü olduğu döneme ait ihmal ve adam kayırma gibi hususlarda Adalet Bakanlığı’na yapılan şikâyetler sonucu soruşturma başlatıldı.

Prof. Dr. Ramazan KAPLAN ile birlikte özel kalem müdür vekili T.A. ve ani bir şekilde emekli edilen personel daire başkanı M.K. hakkında da soruşturmanın Bartın Üniversitesinde yürütüldüğü de gelen bilgiler arasında.

Soruşturmaya esas İddiaların arasında halen Zonguldak 2.ağır ceza mahkemesinde 3 kez müebbet ile yargılanan FETÖ’nün Batı Karadeniz Emniyet Yapılanmasında Emniyet İmamı olan Bartın Üniversitesi eski eski hukuk müşaviri ve rektör özel kalemi Fatih Atar ile ilgili olduğu belirtiliyor.

Batı Karadeniz Emniyet Yapılanmasında yer alan iki emniyet imamı olan Fatih Atar-İbrahim Çelik ile Isparta jandarma İmamı olduğu iddiasıyla yargılanan firari Orhan Er’in hangi ilan, sınav, jüriler ve ilişkiler eliyle Üniversiteye personel olarak alımının yapıldığının ortaya çıkması bakımından bu soruşturmanın önemine vurgu yapılıyor.

Bartın Üniversitesi gibi yeni kurulan üniversitede Batı Karadeniz Emniyet Yapılanmasının iki emniyet imamının bulunması ve İLHAN kod adlı Isparta Jandarma İmamı firari Orhan Er’in Bartın Üniversitesi iktisadi idari bilimler fakültesinde nasıl istihdam edildiği ve bu imamın darbede görev alan darbeci subaylarla bağlantısının da ortaya çıkartılması bekleniyor.

BİLGİSAYARLARA FORMAT KİMİN TALİMATIYLA ATILDI BİLMECESİ

Bilindiği gibi ihraç edilen ve yargılanan Orhan Er’in bilgisayarına darbeden hemen sonra format atılmıştı.

Atılan format sonucu bilgisayardaki hangi bilgilerin yok edildiği ve Orhan Er’in FETÖ bağlantıları ortaya çıkacaktı.

Öte yandan Darbe gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Marmaris’ten almaya giden darbeci askerlerle firari İLHAN kod adlı firari ORHAN Er’in bağlantısı olduğu da iddia ediliyor.

Personel Daire Başkanının 15 Temmuz sonrası FETÖ’den açığa alınanların odasına girmelerine izin verdiğini daha önce gündeme getirilmişti.

İhraç edilen zanlıların Bartın Üniversitesindeki görev yaptıkları odalara girerek Bu kişilerin odalarına girmesine izin verildiği ise gözaltına alınan bilgi işlem daire başkanının savcılık ifadesinde yer alıyor.

Odalarına giren kişilerden bir Kısmının ihraç edildiği hatta tutuklandığı basında yer almıştı.

2018 yılında emekli olan Bartın Üniversitesi Personel Dairesi Başkanı M.A.K’nın FETÖ’den ihraç edilen akademik personelin sınavları ile ilgili katkılarının da araştırılıp gün yüzüne çıkartılması gerekiyor.

Diğer bir iddia ise, iddia konularının özel kalem müdürü vekilinin korunduğu ve bir akademik personelin sunduğu gerçeğe aykırı belge ile atandığı hususu olduğuna yönelik iddialar.

Soruşturmalara bu iddiaların dahil edilmesi durumunda FETÖ ile mücadelede daha önemli sonuçlara, bilgi ve belgelere ulaşılabileceği belirtiliyor.

Bartın Üniversitesi Prof. Dr. Ramazan Kaplan FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatansever     2018-09-16 İlginç olan şuki Yukarda adı geçenler halen görevde sadece M.A.K adlı şahsı emekli ettiler. Bu soruşturma daha öncede yaklaşık 4 ay önce yaoıldı ama üstünü örtüler. Personel Daire Başkanlığındaki bir çok atama usulsuz ve şaibelidir. Şimdiki rektör bunları korumaktadır.
Çok ilginç     0000-00-00 Orhan Er hakkında basın haberlerine baktım.Bartin ağır ceza mahkemesinde yargılanmış, 6 yıl üzerinde ceza almış ancak adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış.Demek ki adli kontrol şartı ile serbest bırakıldıktan sonra firar etmiş.Bence bu durum Adil Öksüz meselesine çok benziyor
GALERİLER
Advert
Advert