​Bartın Üniversitesinde 15 Temmuz’dan sonra açığa alınanların odalarına girmelerine kim izin verdi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Bartın Üniversitesinde 15 Temmuz’dan sonra açığa alınanların odalarına girmelerine kim izin verdi!
26.03.2018 09:35:18

 

​Bartın Üniversitesinde 15 Temmuz’dan sonra açığa alınanların odalarına girmelerine kim izin verdi!

15 Temmuz’dan sonra Bartın Üniversitesi’nde açığa alınan personel ve öğretim görevlilerinin odalarına girerek bilgisayarlarından bilgi ve belgeleri yok ettikleri iddia ediliyor.

Gözaltına alınan ve ağır cezada yargılanan bilgi işlem daire başkanının savcılıkta verdiği ifadesinde açığa alınan kişilerin odalarına girmesine müsaade edildiği doğrulayarak kayıtlara geçiyor olmasına rağmen sorumluları hakkında her hangi bir işlem yapılmıyor.

Açığa alınan personelin üniversiteye ve görev yaptıkları odalara girmelerinin sakıncaları apaçık ortadayken göz yummalar hakkında herhangi bir işlem yapılmaması da ayrı bir facia olarak değerlendiriliyor.

15 Temmuz sonrası Bartın Üniversitesi'nde açığa alınan personelin görev yaptıkları odalara girerek bilgisayarlarında işlem yapmalarına dair, Bilgi İşlem Dair Başkanının ifadesinde personel daire başbakanlığı, Genel Sekreterlik ve hukuk işlerine “bilgisayarlarına ulaşmaları, e postalarına bakmaları gibi işlemlere izin verelim mi” diye sorduklarını gelen cevabın ise, “sakıncası yok zaten bizim personelimiz. Bizden maaş alıyorlar” şeklide oluyor.

Açığa alınan personelin odalarına girerek bilgisayarlarını kullanmalarına izin veren, Genel Sekreterlik, Hukuk İşleri ve Personel Daire Başkanlığı hakkında ne üniversite ne de savcılık tarafından herhangi bir işlem yapılmaması çeşitli soruları da beraberinde getiriyor.

BİLGİSAYARLAR FORMATLANMIŞ

Bartın Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkan FB ifadesinde, Bilgisayarların formatlanması sırasında neden tutanak tutmadınız sorusuna, Genel Sekreterlik ve hukuk işlerine “bilgisayarlarına ulaşmaları, e postalarına bakmaları gibi işlemlere izin verelim mi” diye sorduklarını gelen cevabın ise, “sakıncası yok zaten bizim personelimiz. Bizden maaş alıyorlar” şeklide oluyor.

Öte yandan Rektör ve rektör yardımcılarının izni olmadan genel sekreter,  personel daire başkanı, hukuk müşavirinin açığa alınan personelin odalarına girmelerine izin vermelerinin mümkün olamayacağı da belirtilerek, Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı’nın konuyla alakalı soruşturma başlatmamış olması da görevi ihmal anlamına gelebileceği iddia ediliyor.

Bartın Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Merak ettim     0000-00-00 Bartın'da da fetö borsası kurulmuşmu?
Keşke     0000-00-00 Bizler o kadar umutlu değiliz..onca fetöcuyü atayan rektör elini kolunu sallayarak geziyorsa hele birde hiç sorgulanmıyorsa sonuç şamil tayyar'ın dediğine çıkar.hakimler davalarda sohbete gittiklerini gördün mü diye soracağına, sohbete gidenler nasıl alındı diye sormali.bu sohbet grupları, himmet verenler üniversitelere nasıl atandı acaba soruyor mu hakimler savcılar.fetòyü çozmek isteyen hakim-savcı bunları incelemeli bence.valla ben umutlu değilim.illerde protokol ilişkileri
Endişelenmeyin     0000-00-00 Yeni başsavcî gereğini yapar umutluyuz.bu duruma sessiz kalacağını düşünmüyorum
Gecmiş ola eyvallah     0000-00-00 Bu üniversite'nin rektörünü önce kamu görevlileri etik kurul üyesi ardından yök denetleme kurul uyesi yaptılar.Genel sekreteri apar topar emekli ettiler soruşturma, ihraç ve yargılamaktan kurtardılar.Personel daire başkaninin yakinda yaş haddinden emekli ederler.Rektòr yardimciları ihraç komisyonunda idi onları da abileri kurtarır
GALERİLER
Advert
Advert