Advert
Barzani Referandumu Engellenmelidir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Barzani Referandumu Engellenmelidir!
20.09.2017 18:45:09

 

Barzani Referandumu Engellenmelidir!

Samsun Türk Ocağı Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen bir açıklama yaparak Sömürgeci güçlerin Ortadoğu’yu şekillendirmeye yönelik çabalarında kritik eşiğe gelindiğini belirtti ve “İsrail’in güvenliği ve enerji yollarının denetimi için Barzani piyonu devreye sokulmuştur.” Dedi.

Şen, İslam coğrafyasını kan gölüne dönüştüren ABD, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanca bir siyaset izlemektedir. “Kuzey Irak Kürt Yönetimi”nin, Irak Anayasası’na göre bir bölgeye bağlı olmayan Kerkük’ü de içine alan “bağımsızlık referandumu” nu 25 Eylül 2017’de yapacağının duyurulması bir sonraki adımda Türkiye’nin hedefe oturtulması manasına gelmektedir. Türkiye’nin, özellikle pek çok konuda kendi yardım ve desteği ile ayakta duran “Barzani Devleti” konusunda keskin bir tavır takınmaktan başka çaresi yoktur.” Diyerek şöyle devam etti;

MASADA OLAN TÜRKİYE’NİN GELECEĞİDİR

Ülkemiz, içerden ve dışarıdan kıskaca alınmakta ve oldubittiye razı olması için uluslararası hukuka aykırı uygulamalarla şantaja maruz bırakılmaktadır. Bu tablo karşısında Türkiye, gerçek manada bir beka mücadelesi içinde olduğu bilinciyle hareket etmelidir. Bölgedeki Türk varlığını silmeye yönelik projeler karşısında tereddütsüz, kararlı bir politika yürütülmelidir. Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün bozulmasının bizim açımızdan savaş sebebi olacağı ilan edilmelidir. Şayet 1920’lerde varılan çözümler bozulacaksa Halep’ten Musul ve Kerkük’e uzanan Misak-ı Millî sınırlarıyla ilgili haklarımızın gündeme getirilmesi tarihî bir sorumluluktur.

Uğradığımız bütün haksızlıklara ve kaçırdığımız bütün fırsatlara rağmen Türk devleti, hâlâ bu coğrafyanın en önemli gücü ve ümit kaynağıdır. İnancımızı ve ümidimizi asla kaybetmeden, gücümüzü ve dengeleri doğru okuyarak bu hain plana karşı tarihî görevimizi yerine getirmek zorundayız. Bu meydan okumaya, ancak ve yalnızca iç siyasi çekişmelerin dışında ve üzerinde bir bakış, siyaset ve tavırla karşılık verebiliriz. Ülkemizi yönetenleri, aydınları ve bütün siyasileri bu millî beka meselesinin gerektirdiği birlik ve dayanışma ruhuna uygun davranmaya davet ediyoruz.

Türk Ocakları olarak Irak’ın kuzeyindeki kanunsuz referanduma ve Suriye’nin kuzeyindeki PKK İhanet Koridoruna “Hayır!” diyoruz. Yetkililerimizi,  Türkmenleri merkeze alan bir siyaset yürütmeye davet ediyoruz. Unutmayalım ki masada olan sadece Kerkük değil Türkiye’nin geleceğidir.

 

ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert