Başarılı olan belediye başkanları için 3 dönem kuralına esneklik getiriliyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başarılı olan belediye başkanları için 3 dönem kuralına esneklik getiriliyor!
12.09.2018 10:13:21

 

Başarılı olan belediye başkanları için 3 dönem kuralına esneklik getiriliyor!

AK Parti'de yerel seçim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Bu kapsamda bölgenin sevilen kişilerini aday gösterecek. Her il ayrı ayrı masaya yatırılacak. O illere özel anketler düzenlenecek. Sivil toplum örgütleri ve bölgenin kanaat önderleriyle bir araya gelinecek. Yine her ile ve bölgeye özel projeler açıklanacak.

Kayyumlar döneminde yapılan hizmetler vatandaşa anlatılacak. AK Parti 81 il içinde 60 ilde birinci, 6 ilde ise kılpayı ikinci parti durumunda. AK Parti kılpayı kaçırdığı bu illere yönelik de ayrı bir strateji izleyecek. Bunun için il düzeyinde il milletvekilleri, il yöneticileri ve genel merkez yöneticilerinden oluşan komisyonlar kurulacak. Bu illere uygun adaylar belirlenmesi için anketler yapılacak. Teşkilatların görüşleri alınacak ve en doğru aday belirlenecek.

Öte yandan AK Parti'deki üç dönem kuralının başarılı olan bazı belediye başkanlarının tekrar aday gösterilmesi için esnetilebileceği belirtiliyor. 3 dönem kuralına göre bir belediye başkanı üç dönem bu görevi yaptıysa bir daha aday gösterilemiyor. Partinin en üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun kararıyla bu uygulama esnetilebiliyor.

SABAH

AK Parti üç dönem kuralı yerel seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2018-09-12 3 dönem kuralı mı? peh size? gerek milletvekillerini gerekse belediye başkanlarını halkın seçtiğine inanlar inanır bu yalana.yzy biri anaptan üçü akpden 4 kez seçTİRilmedi mi?yine vekil olDURULmadı mı aday gösterilerek.Adananın duayen Aytaç Durak'ına dyp,anap,mhp son olarak akpden başkanlık yaptırılıp beşincide "nedir bu koltuk sevdası" diye kapı önüne konulmadı mı?Bırakın bu tür balık hafızalılara hitap eden haberler vermeyi.
GALERİLER