Advert
Basın İlan Kurumu Yönetmeliği değişti İlanları valilikler dağıtacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Basın İlan Kurumu Yönetmeliği değişti İlanları valilikler dağıtacak!
13.04.2017 10:18:16

 

Basın İlan Kurumu Yönetmeliği değişti İlanları valilikler dağıtacak!

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu, Basın İlan Kurumu Yönetmeliğinin 77, 79, 81, 83 ve 84 üncü maddelerinin değiştirilmesine karar verdi.

İkinci Bölümünün başlığı Süreli Yayınların Denetlenmesi ve İlanların Dağıtımı olarak değiştirilen Yönetmelikte yapılan düzenleme, Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi ilanların ilan verenler tarafından yayım öncesinde görev ayrımlarına göre Kurumumuz veya ilgili Valiliklere sevkinin nasıl ve ne şekilde yapılması gerektiği hususlarının düzenlendiği Basın İlan Kurumu Yönetmeliğinin 77 ve 79 uncu maddelerinde yapılan değişikliklerde, Kurumun yayımlatılacak resmi ilanların ilan verenlerden alınıp bu ilanları yayınlama hakkını haiz gazetelere dağıtımının, Resmi İlan ve Reklamların Elektronik Ortamda Alınıp Dağıtılmasına Dair Yönetmelik hükümlerine göre ifa olunacağı dikkate alındı.

Basın İlan Kurumu Yönetmeliğinin 81, 83 ve 84 üncü maddeleri ise Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğindeki hükümlere uyum amacıyla değiştirildi.

Basın İlan Kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert