Başkan Erdoğan’ı dört bir koldan kandırıyorlar!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Erdoğan’ı dört bir koldan kandırıyorlar!
20.09.2018 13:30:07

 

Başkan Erdoğan’ı dört bir koldan kandırıyorlar!

Başkan Erdoğan, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmasında, okullara ücretsiz kitap dağıtımının birilerini tarafından provoke edildiğini söylemişti.

Fakat işin gerçeğinin hiç de öyle olmadığı ve okullara kitap dağıtımının provokasyon veya artan döviz kurlarıyla alakalı olmadığı ortaya çıktı.

Erdoğan konuşmasında, ders kitaplarının ücretsiz olarak devlet tarafından öğrencilere verildiğini hatırlatarak, bu sene bu hizmetin birileri tarafından provoke edilmek istendiğine işaret etmişti.

Akasyamhaber’in ulaştığı bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı’nda Destek Hizmetler Genel Müdürlüğü daire başkanları görevden alındıkları için kitap basım ihalesi zamanında ve usulüne uygun bir şekilde gerçekleştirilemedi.

220 MİLYON KİTAP BASILIYOR

Edinilen bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı her yıl öğrencilere ücretsiz kitap vermek için toplam 220 Milyon kitap basıyor.

Önceki yıllarda kitaplar zamanında öğrencilere ulaşabilsin diye kitap basım ihalesi parça parça yapılıyor ve ihaleyi kazanan firmalardan taahhütname alınıyordu.

Bu yıl Destek Hizmet Genel Müdürlüğü’ne bağlı daire başkanları görevden alındıkları için ihaleyi yapacak tecrübeli personel sıkıntısı yaşandı ve ihale tam iki ay geciktirildi.

DEVLET KİTAPLARI ALINMADI MI!

Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik döneminden gelen teamül ile okullara dağıtılacak kitapların 3’te 1’i devlet kitaplarından seçiliyordu.

Geçen yıl ise 3/1 devlet kitabı alım kuralı ihlal edilerek yüzde 90 özel sektörden alım yapılmıştı.

Bu yıl da 3/1 devlet kitabı alım teamülüne uyulup uyulmadığı merak ediliyor.

Öte yandan bu yıl İstanbul, İzmir ve Ankara’nın dışında ülke genelinde özel sektör kitaplarının dağıtıldığı gözlendi.

Başkan Erdoğan ücretsiz kitap Milli Eğitim Bakanlığı’
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER