Başkan Genç, Geleneği Bozmadı Bayram Öncesi Yaşlılar Ziyaret Etti
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Genç, Geleneği Bozmadı Bayram Öncesi Yaşlılar Ziyaret Etti
28.08.2017 09:28:41

 

Başkan Genç, Geleneği Bozmadı Bayram Öncesi Yaşlılar Ziyaret Etti

Canik Belediye Başkanı Osman Genç ilçede bulunan Huzurevi’ni ziyaret ederek, yaşlıların ve Huzurevi çalışanlarının bayramını kutladı.

Ziyaret ettiği Huzurevi’nde yaşlılarla sohbet edene ve onlara kırmız gül armağan eden Başkan Genç, Huzurevi sakinlerini sadece bayramdan bayrama değil, sürekli ziyaret ettiklerini ve çeşitli programlar düzenleyerek bir araya geldiklerini belirtti. Başkan Genç, "Her zaman 7’den 70’e halkımızla iç içeyiz. Birlik ve beraberliğimizi perçinleyen bu özel günler, vatandaşlarımızla, büyüklerimizle daha da yakından kaynaşmamıza vesile oluyor" dedi.

SEVGİYLE KARŞILANDI
Kurban bayramı öncesinde ziyaret ettiği Huzurevi sakinleri tarafından sıcak ilgiyle karşılanan Başkan Genç, yaşlılara kırmızı gül ve çeşitli hediyeler verdi. Başkan Genç, "Büyüklerimizle bayram sevincini paylaştık. Bayramlar, milli, manevi ve dini duyguların, birlik ve beraberliğimizin yüzyıllar ötesine taşınmasına vesile oluyor. İnşallah daha nice bayramları büyüklerimizle, küçüklerimizle hep birlikte kutlarız. Bu bayram arifesinde ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere Allah fırsat vermesin" diye konuştu.

HAYIR DUALARINI ALDI

Yaşlılara saygının her zaman çok önemli olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ”Toplumumuzun geçmişten günümüze taşıdığı en önemli özelliklerinden birisi yaşlılarına karşı gösterdiği sevgi ve saygıdır. Yaşlılarımız, geçmişimizi geleceğe taşıyan, tecrübesiyle, birikimleriyle kültür ve medeniyetimizin izlerini taşıyan adeta koca bir çınardır. Canik Belediyesi olarak özellikle ilçemizde bulunan Huzurevi sakinleriyle programlarımız aracılığıyla sürekli bir aradayız. Anasınıfı öğrencilerimizi büyüklerine saygıyı, sevgiyi öğrensin diye sene içinde Huzurevi sakinleriyle buluşturuyoruz. Böylelikle hem yaşlılarımızın gönüllerini yapıyor hem de geleceğimiz olan yavrularımıza örf ve adetlerimizi aşılıyoruz. Yine düzenli olarak büyüklerimizle sinema etkinliğinde bir araya geliyoruz. Bugünde yaklaşan Kurban Bayramı öncesi büyüklerimizi ziyaret ederek, ellerini öperek hayır dualarını aldık. Allah onları başımızdan eksik etmesin” şeklinde konuştu.  

Osman Genç Huzurevi Kurban bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert