Başkan Genç, Milli Seferberlik çağrısını anlatıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Genç, Milli Seferberlik çağrısını anlatıyor
21.12.2016 15:33:25

 

Başkan Genç, Milli Seferberlik çağrısını anlatıyor

​Canik Belediye Başkanı Osman Genç, toplumun farklı kesimleriyle biraraya gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Milli Seferberlik" çağrısını anlatıyor. ASKON yönetimiyle buluşan Genç, "Milli Seferberlik çağrısını doğru anlamalıyız" dedi.

Samsun Haber - Gençlerle, kadınlarla, esnaflarla biraraya gelerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli Seferberlik çağrısını anlatan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, bu kez Anadolu Aslanları Sanayici İşadamları Derneği (ASKON) Samsun Şubesi yönetimiyle kahvaltıda buluştu. ASKON Şube Başkanı Furkan Okudan ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı kahvaltıda, işadamlarına Milli Seferberlik çağrısını anlatan Başkan Genç, Cumhurbaşkanı'nın çağrısının doğru anlaşılması gerektiğini söyledi.

'HERKES OLAYLARA MİLLİ BAKMALI'

Türkiye'nin dönüşüm sürecine herkesin destek vermesi gerektiğini belirten Başkan Genç, "Türkiye'miz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine hızlı bir şekilde koşarken, iç ve dış saldırılar da arttı. Türkiye'nin siyasi istikrarını bozmak istiyorlar. Çünkü siyasi istikrar, ekonomik istikrar demektir. Bunu gerçekleştirmemek için ellerinden geleni yapıyorlar, yapmaya da devam edecekler. İşte bu noktada Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı büyük önem taşıyor. Herkes olaylara milli bakmalıdır. Biz de bu manada genci yaşlısı, kadını erkeği, esnafı işadamı herkese Milli Seferberliğin doğru anlaşılması gerektiğini anlatıyoruz" dedi.

'KURTULUŞ MÜCADELESİ'

Meselenin Türkiye meselesi olduğunu ifade eden Başkan Genç, " Son günlerde yaşadığımız Beşiktaş ve Kayseri’deki terör saldırıları, Rus Büyükelçine yapılan saldırı, ne kadar provokasyon içerisinde olduğumuzun göstergesidir. Bu olaylar ışığında cumhurbaşkanımızın Milli Seferberlik çağrısının önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşuna, halk olarak bizler de dik durduğumuz taktirde ülkemizi kimse kontrolü altına alamayacak, yükseliş hamlesi hızlı bir şekilde ivme kazanacaktır. Ülkemizin her ferdi şunu çok iyi bilmelidir ki, Türkiye'nin şu anki mücadelesi bir Kurtuluş Mücadelesidir. Her Türk evladı Türkiye'ye vurulmak istenen darbenin bilincinde olmalıdır. Yaşadığımız dönem en az İstiklal Harbi kadar önemlidir" diye konuştu.

'SİSTEM MUTLAKA DEĞİŞMELİDİR'

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ne de değinen Başkan Genç, "Türkiye mevcut sistemle Cumhurbaşkanımızın önderliğinde gelebileceği en son noktaya gelmiştir. Türkiye'nin hedeflerine ulaşabilmesi, sıçrama yapabilmesi için bu sistemin mutlaka değişmesi gerekmektedir. Çünkü mevcut sistem siyasi istikrarsızlıklara, dolayısıyla ekonomik istikrarsızlığa yol açıyor. Sistem değişikliğiyle ile devlet tüm kurumlarıyla yeniden yapılanacak ve daha hızlı, daha üretken olacak. Ülke ve millet olarak dünyanın değişen şartlarını çok iyi okumalıyız. Devlet denen mekanizma canlı bir sistemdir ve değişime ihtiyaç duyar. Bu sistemi getirecek olan da, yaşatacak olan da bizleriz" ifadelerini kullandı.

'OLUMLU ÇALIŞMALARIN YANINDAYIZ'

Başkan Osman Genç'in Samsun'un ve Türkiye'nin değişim ve dönüşümüne verdiği katkıların önemli olduğuna işaret eden ASKON Şube Başkanı Furkan Okudan da, Samsun için yapılan her olumlu çalışmanın yanında olduklarını belirtti. Okudan, şunları söyledi: "Askon dünyanın ve ülkemizin adalet temelinin yeniden şekillendirilmesi için farklı zenginlikler üreten, üye işletmelerin rekabet gücünü artırmak, haksızlıkların giderilmesi için mücadele vermek, iktisadi hayatın ahlaki temelde şekillenmesini sağlamak isteyen bir kuruluştur."

 

askon Osman Genç Canik Furkan Okudan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert