Başkan Genç; Samsun’daki Potansiyeli Hep Birlikte Harekete Geçirmeliyiz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Genç; Samsun’daki Potansiyeli Hep Birlikte Harekete Geçirmeliyiz
19.08.2017 10:14:05

 

Başkan Genç; Samsun’daki Potansiyeli Hep Birlikte Harekete Geçirmeliyiz

Gündemi değerlendiren Başkan Genç, ” Samsun geçmişi ve geleceğiyle Türkiye’ye yön veren, verebilecek potansiyelde olan bir şehirdir. Bu potansiyeli hep birlikte ortaya çıkarmalıyız” dedi.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik’te hayata geçirdikleri ve geçirecekleri projelerle ilgili bilgiler verdi. Başkan Genç,2. Devlet üniversitesi, hanım konakları, sosyal tesisler, spor alanları, canı hayvan pazarı, oyuncak müzesi ,kırsal alandaki yatırımlar, 15 Temmuz şehitler tepesi gibi projeleri hakkında kamuoyuyla detaylı bilgi paylaştı.

CANİK’TE TOPYEKÜN GELİŞİM HAKİM

Mahalleleri tek tek yatırımlarla süslediklerini ifade eden Başkan Genç, “En ücra yerlere dahi mutlaka belediyemizin eli değmiştir. Bizim için şehrimizin sadece merkezi değil, en ücra köşesi de aynı değerdedir. Gerek merkezdeki mahallerimiz, gerekse de kırsaldaki mahallerimizin hepsinde yatırımlarımız mevcut. Özellikle kırsal kesimlerde yaptığımız cami ve okullarımızın çevre düzenlemesi devam ediyor. Biten projelerimizi vatandaşlarımızla birlikte açılışını gerçekleştirerek hizmete sokuyoruz. İnsanlarımızın, çocuklarımızın yüzlerinde gördüğümüz mutluluk bütün yorgunluğumuzu bize unutturuyor. Daha önce söz verdiğimiz hizmetleri tek tek yerine getirmenin onurunu yaşıyoruz” diye konuştu.

BÜYÜK PROJELER TEK TEK AÇILIYOR

13 yılda Canik’te bir çok proje gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Genç,” 3 dönemdir vatandaşlarımızın teveccühü ile ilçemiz Canik’te hizmet ediyoruz. Şuan ilçemizde yapımı devam eden projelerimizden hanım konaklarımız, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezimiz, 15 Temmuz Şehitler Tepesi, cami ve okullarımızın çevre düzenleme çalışmaları, halı saha çalışmalarımız, Güzel Evim Mutlu Geleceğim projemiz ve oyuncak müzesi çalışmamız tam gaz devam ediyor. İnşallah 20 Ağustos Pazar günü Canlı Hayvan Pazarımızın açılışını saat 13:00’te gerçekleştireceğiz. Devam eden projelerimiz içerisinde Yavuzselim Mahallemizde yapımı devam eden Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi ve Oyuncak müzemizin açılışını da yakın zamanda yapacağız” dedi.

SAMSUN 2,3 HATTA 4 ÜNİVERSİTEYİ KALDIRABİLİR

Samsun tarih boyunca çok önemli bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Genç,” Samsun geçmişi ve geleceğiyle Türkiye’ye yön veren, verebilecek potansiyelde olan bir şehirdir. Kurtuluş meşalesinin yakıldığı Samsun’da sadece bir devlet üniversitesi bulunmaktadır. Üniversiteler yapısı itibari ile bacasız fabrikalar olup, bulundukları bölgesi sosyoloji acıdan olduğu gibi ekonomik açıdan da dönüştüren zenginleştiren kurumlardır. Samsun gibi büyük şehirlerin pek çoğunda birden fazla devlet üniversitesi bulunmaktadır. Samsun 2, 3 hatta 4 üniversiteyi dahi kaldırabilecek ,öğrencilerin öncelikli olarak tercih edebilecekleri bir şehirdir. Üstelik yeni bir devlet üniversitesi için kapısını açıp içerisine girebileceğiniz bir alt yapıda mevcuttur. Bu durumda ikinci bir devlet üniversitesinin kurulmaması mevcut kaynaklarla ziyan edilmesi anlamına gelecektir. Mevcut binanın meslek yüksekokulu gibi bir statüde değerlendirilmesi statükocu bir tavırdır. Bu tesislerde ikinci bir üniversite kurulmasının önünü kesmeye yönelik bir girişimdir “ dedi.

Osman Genç Samsun Muhsin Yazıcıoğlu Canik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mustafa     2017-08-19 halk gününde halkın önününe çıkman bile yeter başkanım, büyükşehirde başkan görmek istiyoruz seni başkanım, her zorlukla beraber bir kolaylık vardır başkanım
GALERİLER
Advert
Advert