Başkan Karaduman Samsun'da Müracaat Eden Aday Adayı Sayısını Açıkladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Karaduman Samsun'da Müracaat Eden Aday Adayı Sayısını Açıkladı
17.11.2018 08:58:04

 

Başkan Karaduman Samsun'da Müracaat Eden Aday Adayı Sayısını Açıkladı

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, saat 17.00 itibariyle büyükşehir için 2, 17 ilçe belediye başkanlığı için 103 olmak üzere toplam 105 aday adayının başvuru yaptığını açıkladı

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

AK Parti'de, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimler için 5 Kasım 2018'de başlayan aday adaylığı başvuruları bugün saat 24.00'da sona eriyor. AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, bugün saat 17.00 itibariyle Samsun Büyükşehir Belediye başkanlığı ile 17 ilçe belediye başkanlığı için aday adayı başvuru sayısını açıkladı. Şu ana kadar Büyükşehir ve 17 ilçe belediye başkanlığı için toplam 105 aday adayının başvuru yaptığını ifade eden Başkan Karaduman, "Başvurular devam ediyor. Bugün saat 17.00'ye kadar Büyükşehir için 2, 17 ilçe belediye başkanlığı için 103 olmak üzere toplam 105 aday adayı başvurusu yapıldı. Genel merkezimizin kararıyla mevcut belediye başkanlarımızın adaylık başvurularının alınmayacağını daha önce açıklamıştık. Hali hazırda görevde bulunan il ve ilçe belediye başkanlarımızın adaylığı ile ilgili takdir genel merkezimizin. Tabi liste dışından da aday olabilir. Biz genel merkezimizle sürekli olarak istişare içerisindeyiz" dedi.

TEMAYÜL PAZAR GÜNÜ SAAT 10.00'DA

Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda 18 Kasım Pazar günü yapılacak e-temayül hakkında da açıklama yapan Başkan Karaduman, "Temayül, 10.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Yaklaşık 3 bin teşkilat mensubumuzun katılacağı e-temayülde, elektronik ortamda değerlendirme yapılacak. Teşkilat mensuplarımız tarafından mevcut ilçe belediye başkanlarımızın değerlendirmesi yapılacak. İlçe belediye başkanlarına ilişkin; Belediye Hizmetleri yönünden nasıl buluyorsunuz? Halkla ilişkiler yönünden nasıl buluyorsunuz? Teşkilat ilişkileri yönünden nasıl buluyorsunuz? Partimizin ilke ve değerleri açısından nasıl buluyorsunuz? Belediye başkanının yeniden aday gösterilmesini ister misiniz? soruları sorulacak ve iyi, orta ve zayıf diye değerlendirme yapılacak. Ayrıca, aday adayı olan veya olmayan önerdiğiniz iki kişinin adının yazılması istenecek. Büyükşehir belediye başkanlığı için temayülde herhangi aday önerisi ve değerlendirme yapılmayacak. Temayül sonuçları anında Sayın Cumhurbaşkanımızın önüne düşecek" ifadelerini kullandı.

,

 

​AK Parti Samsun Hakan Karaduman yerel seçimler i
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER